Jak se vám koncepce tohoto festivalu líbí?
Na Příbramském huntíku je nám velmi sympatická jeho otevřenost skutečnému lidovému muzikantství. Vedle zkušených a známých hudebníků, jako je tentokrát třeba Luboš Hrdlička, si na Huntíku zahrajeme s muzikanty, s jejichž jmény se setkává naše kapela jen vzácně nebo úplně poprvé. Někteří z nich jsou svým myšlením a jeho interpretací velmi zajímaví.

Po kolikáté zde letos vystoupíte?
Letního Huntíku se zúčastňujeme potřetí za sebou, v roce 2007 jsme na něm hráli poprvé. Je to po létech první lokální festiválek, na který se vracíme s takovou pravidelností. Asi se nám na něm opravdu líbí… Na zimních Huntících – vlastně v předkolech Porty – nehrajeme. Ve druhé polovině třetího desetiletí působení kapely už nejsme moc soutěživí…

Jak se vám líbí prostředí lesního divadla?
Divadélko Skalka je pro nás zjevením! Já a náš kapelník Olda Dolejš jsme jako mladí kluci horlivě trampovali právě po Brdech. A věřte, že pro nás, kdysi pilné trampy a dnes muzikanty, je opravdu příjemným zážitkem hrát v tak kouzelném kulturním stánku pod širým nebem. A právě v tomto kraji! Celé kapele se na Skalce moc líbí.

Posloucháte i vaše kolegy nebo po vašem vystoupení hned odjíždíte?
V obecném měřítku poměrně často posloucháme. Tentokrát ale odpoledne, cestou do Podlesí, hrajeme ve vysokochlumeckém skanzenu při křtu nového Podbrdského sborníku. Ani po hraní se nebudeme moci zdržet. A jestli, tak ne všichni. Na zpěvačku Karolínu Skalníkovou čeká u babičky dvouletá dcerka a basista Pavel Krumphanzl má doma ženu s čtyřměsíční Emičkou. Ti budou určitě pospíchat domů.

Koho z dalších letošních vystupujících byste návštěvníkům doporučil?
Rozhodně Luboše Hrdličku, ale to určitě není nutné, to je chodící legenda! A, i když si to nechceme s nikým z místních rozházet, tak z nich určitě Jirku Řehulku. Právě on je z těch opravdu lidových muzikantů, jejichž v podstatě jednoduchá interpretace a chytré myšlení jsou zajímavé. Jistě taky zkušené Hejkrlíky a Maděru a jejich „potěr“ Jerryho a dcery a Maděrky. A určitě i další…

S jakým repertoárem vystoupíte? S novými písněmi nebo spíše nabídnete průřez tvorbou?
Musím přiznat, že definitivní playlist vznikne až v autě mezi Vysokým Chlumcem a Novým Podlesím. Ale předem je jasné, že budeme hrát výběr z celého současného repertoáru. Jeho nejstarší písničky mají přes dvacet let. Víc ale bude těch novějších, zejména z našeho nového alba Země na obzoru, které vyšlo v květnu tohoto roku.

Karel Souček