Na počátky hraní v předrevoluční době vzpomíná také vedoucí kapely Mikuláš Pešta.

Kdy vlastně Vous Band jako takový vznikl?
Vous Band vznikl v roce 1984 rozdělením známé příbramské kapely Experiment. Protože muzikanti z Experimentu hráli ve více kapelách najednou, rozhodli jsme se, že Experiment rozdělíme. Tak vznikl Vous Band, který se od té chvíle věnoval pouze hraní v kavárně a vinárně KD Příbram a na tanečních zábavách. Ostatní hráči se věnovali scénické hudbě v divadle a účinkovali také v příbramském Big Bandu. Sestavy Vous Bandu a Big Bandu byly ale stejně vždycky vzájemně promíchané. V podstatě šlo o stejné muzikanty v různých sestavách. Prvním kapelníkem byl Mirek Vyhnal z Březnice. Později to převzal Jirka Procházka. Posledních, tuším 15 let, jsem zůstal já.

V jaké sestavě jste začínali?
V první sestavě byli Jirka Procházka (klávesové nástroje), Josef ´Drda´ Janda (baskytara), František ´Fanča´ Kalát, který je už bohužel v muzikantském nebi (kytara), Petr Vašina (harmonika, zpěv), Mikuláš Pešta (bicí, zpěv), Romana Plecitá Procházková a Jana Handlová (zpěv) a později také Jarek Adam (zpěv). Doplňovali nás ještě Pavel Šťastný, Jirka Hejnic a Pavlína Drahokoupilová. Během let samozřejmě kapelou prošla řada dalších muzikantů.

Kde jsme vás už mohli vidět a slyšet?
Začínali jsme na Březových horách v Atollu, pak také několikrát ve Smolotelích a na Sabáku v Hollywoodu. A poslední naše hraní bylo v roce 2016, v příbramském Junior klubu, na bigbeatovém festivalu k oslavám Příbram 800 let, které pořádalo sdružení okolo Petra Kareše a Davida Drozdy.