Před koncertem nám tento český král swingu ochotně odpověděl na několik otázek.

Už jste v Příbrami někdy koncertoval?

Ano, vystupoval. A hned několikrát, ale je to již dlouho. Koncertoval jsem s Příbramským bigbandem a byl jsem přizván, abych zazpíval na jejich CD s názvem jazz-converZATion, na kterém zazpívala dokonce i moje dcera Tereza. Spolupráce byla skvělá, atmosféra velmi přátelská, mám krásné vzpomínky. Pan kapelník Pavel Eliáš byl úžasný člověk, ale bohužel již není mezi námi.

Co se vám vybaví při vyslovení jména Příbram?

Krásné hornické a historické město, poutní místo Svatá Hora s barokní bazilikou, kostel sv. Jakuba na náměstí, Hornické muzeum. Vaše město má hlubokou historii a já mám historii rád. Navíc zde panuje čilý hudební život, jen namátkou mohu jmenovat Hudební festival Antonína Dvořáka.
Také vím, že zde máte skvělý a navíc nejstarší dětský pěvecký sbor v České republice.

Kdo vás v Příbrami doprovodí?

Vystoupím se svým orchestrem. Jsou to skvělí hudebníci, někteří z nich hráli u pana Gustava Broma.

Budete hrát výhradně jazzové a swingové standardy nebo třeba i filmové melodie z vaší poslední desky?

Vystoupím s pestrým programem v rytmu swingu, světových evergreenů i jazzových standardů. Zazní i filmové melodie, které mám na svém již patnáctém albu s názvem Laďa Kerndl 65-filmové melodie. Toto CD jsem vydal u Sony Music loni v listopadu u příležitosti mých 65. narozenin.

Mohl byste tuto nahrávku blíže představit?

Toto CD jsem měl v hlavě několik let, jen jsem čekal na příležitost, kdy projekt uskutečnit. A ta doba přišla, nadělil jsem si dárek k narozeninám a splnil si tak další svůj sen. Filmové melodie jsou o pocitech, jsou spojeny s dějem a s osudy postav. Odráží se v nich láska, neštěstí, zrada, naděje, vítězství nad osudem..... Myslím si, že filmové melodie navždy zůstávají v paměti posluchačů a diváku. Když slyším nějakou známou filmovou melodii, hned mě napadne, z jakého filmu to je.

Jaká kritéria musí splňovat skladby, abyste si je zařadil do repertoáru?

„Musí být melodické, podmanivé, musí hladit na duši. Mám rád, když je text srozumitelný.

Jakou roli hraje improvizace na vašich koncertech?

Všichni hudebníci z mého orchestru jsou schopni skvělé improvizace. Je to dáno atmosférou, publikem, náladou a momentálním cítěním.

Karel Souček