„Na Příbramsku jsme ještě nikdy nekoncertovali a o to více se tam těšíme. Čím jsme "starší", tím raději poznáváme místa a přírodu v různých městech, kam nás turné zavede. V Příbrami zahrajeme písničky z nové desky, nějaké coververze a jednu či dvě nové skladby. Výběr písní vždy flexibilně přizpůsobujeme konkrétní náladě, kterou na koncertě cítíme,“ vysvětlil zpívající baskytarista skupiny Punk Funk Genius Janko Klíma.

Tato kapela byla založena v roce 2006 a její členové Mako Švec, Janko Klíma, Maťo Barát, Rišo Weber a Dušan Husár jsou v první řadě přátelé. Od svého vzniku odehráli řadu koncertů ve slovenských klubech i na festivalech a jejich hudba kombinuje funk, blues a rock.

V Příbrami vystoupí se spřátelenou formací Delikatesa. „Jejich hudba je výborná, spojuje sympatickou polohu rapu a kvalitní, zábavný funk jazz. Skvělá energie, kvalitní podání. Zatím jsme s nimi odehráli všechny koncerty turné, během nichž jsme se stačili spřátelit. Jsou to dobří chlapci,“ poznamenal Janko Klíma.

Delikatesa se dala dohromady zhruba před čtyřmi roky, mezi zakládající členy patřil bubeník Peter Trnka a baskytarista Martin Kubala. Po několika personálních změnách se sestava ustálila loni v únoru a kromě dvou výše zmíněných muzikantů dnes ve skupině působí trumpetista Peter Letovanec, rapeři Filip Petrucha a Martin Braniša, klávesista Filip Krištofiak a kytarista Filip Nemček.

A je nějaký rozdíl mezi českým a slovenským publikem? „Když pomineme fakt, že pro české publikum jsme zatím celkem anonymní kapely, tak v mentalitě jsme rozdíly nepostřehli,“ shodli se muzikanti obou kapel. České turné mělo zastávky mimo jiné v Brně, Mariánských Lázních, Pardubicích, Ostravě, Ústí nad Labem, Praze a Příbrami, poté se formace vypraví zpět do Bratislavy.

Karel Souček