Na své si na konci prázdnin přijdou především milovníci hudby. Ve čtvrtek 30. srpna se Dobříší rozezní tóny písní kapely Tří sestry v čele s frontmanem, skladatelem a zpěvákem Lou Fanánkem Hágenem. Součástí koncertu je i vystoupení příbramským E!E a pražské kapely Doktor P.P.

V Příčovech na Sedlčansku je pro milovníky rocku a především rockových balad připravený v pátek 31. srpna na místním letním parketu koncert známé a populární kapely Keks, která s sebou zcela jistě přiveze novinky i prověřené hity jako Víš, Velikou, Jak děkuje se andělům, Človíček, To se mi líbí či Proč holky pláčou.

Ve stejný den oslaví v prostorách K-farmy Žežice 15 let své existence příbramská kapela Cirkus Hulata. Návštěvníci se mohou těšit od půl páté odpoledne na bohatý program.

„Cirkus Hulata je soubor, který je známý především kvůli staropražským a lidovým písním. Právě proto budou součástí programu hosté, jako jsou Švajneraj nebo Toulavá kapela. Nelze ani opomenout taneční vystoupení Zářících žen,“ uvedl jeden z členů kapely Robert Kovář s tím, že program bude dále obohacen o další zajímavosti, které však pořadatelé nechtějí dopředu prozradit.

Všichni účinkující se představí na venkovním pódiu. V případě deštivého počasí se přesunou do vnitřních prostor. K dispozici bude také veškeré občerstvení a vstupné zdarma.

V sobotu pak na stejném místě naváže tradiční Příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka. Což je tradiční přehlídka country a folkových kapel nejen z Příbramska, ale i z Prahy, Plzně a Písku.

„Pro čtenáře, kteří snad tento malý festival neznají, mohu říct, že je to už osmý rok hudebním memoriálem Zdeňka Hejkrlíka. Dlouhá léta pracoval v Kovohutích. Po revoluci se stal redaktorem příbramských novin a Českého rozhlasu. Zdeněk byl skaut a dobrý muzikant,“ prozrazuje pořadatelka akce Jana Hejkrlíková. Huntík se koná v příjemném prostředí K – farmy, kam můžete přijít s i dětmi. Tradičně se na tomto festiválku schází všechny generace. Novinkou letošního ročníku bude možnost naučit se i country tance s taneční skupinou Zářící ženy. Vstupné je pro děti a ZTP zdarma, ostatní zaplatí 85 korun.

Poslední prázdninový víkend si na své přijdou i příznivci dobrého jídla a pití. Areál koupaliště Nový rybník se totiž bude patřit neuvěřitelným kulinářským zážitkům a pohodovým setkáním milovníků dobrého jídla. Připraveno bude okolo 20 stánků s dobrotami ze všech koutů světa. Navíc se nejen dobře najíte, ale zároveň se i něco dozvíte a zažijete, součástí budou workshopy a další doprovodný program.

„Náš koncept se soustředí na kuchyně a gastronomii, kterou v Příbrami a okolí nemůžete ochutnat. Chceme se vrátit k samotným kořenům a představit Příbramákům gastronomii různých zemí a pokrmy se kterými se místní lidé setkávají každodenně tzv. street food. Přeneseme vás do různých koutů světa a odlišných kultur,“ přiblížil Ondřej Lachman, který má s podobnými akcemi velkou zkušenost, protože několik let pořádal Farmářské trhy v Dejvicích.

Kromě jídla se návštěvníci mohou těšit také na širokou škálu nápojů. Vedle piva a nealkoholických nápojů, se organizátoři zaměřili také na šumivé víno Prosseco, které je nyní „v kurzu“. Chybět nebude také kvalitní káva a také kvalitní alkoholické nápoje.

Na své si přijdou také děti, fanoušci hudby ale i další lidé, kteří se chtějí přijít prostě jen pobavit, poslechnout doprovodnou hudbu, a užít si doprovodný program, jako například soutěž jedlíků, barmanské workshopy, vodní dýmky a jiné.

Pokud budete chtít ochutnat některou z kulinářských dobrot, pak vstupné činí 50 Kč, ale na místě bude i klasický stánek za koruny, aby pořadatelé neomezovali návštěvníky, kteří o festival zájem nemají. Z celkové částky vybrané u vstupu věnují pořadatelé 20% na Dobroty s příběhem, které podporují sociální služby pro dospělé lidi s mentálním postižením.

V sobotu se také v lesoparku Litavka koná 2. ročník charitativní akce Den pro zvíře na podporu zvířecích útulků a spolků, které pečují o zvířata. Součástí programu je Běh lesoparkem, který začíná v 10 hodin a startovné je 100 Kč/ dospělý, 50Kč/ mládež od 15 do 18 let. Psi, kteří se běhu zúčastní, musí mít platné povinné očkovaní. Je proto nutné míst s sebou očkovací průkaz zvířete, protože za svého psa si zodpovídá majitel. 

Někteří pořadatelé nechtěli riskovat střet více akcí a tak své akce přesunuli proti minulým letům na minulý víkend. To byl například případ Loučení s prázdninami v Podlesí, které tradičně pořádat příbramských Kiwanis klub a Klub vojenské historie. Původně se akce vždy konala až na konci prázdnin, ale letos pořadatelé zvolili termín o týden dřív a i přes ochlazení na místo dorazilo poměrně dost rodin s dětmi, pro které byly připravené nejrůznější soutěže a dovednostní disciplíny.