Tato pražská hiphopová kapela, jejíž název znamená Peneři Strýčka Homeboye, vyráží s podporou Středočeského kraje v červenci a v srpnu na turné Pobřežní hlídka Tour 2020 – a to nejen podél břehů Vltavy. Série koncertů, za něž posluchači neplatí, začíná už ve čtvrtek.

Ve středních Čechách v létě vyrukují s koncerty zdarma PSH.Zdroj: archiv SCCR; foto: David Turecký„Na 11 zastávkách si můžete užít jejich největší pecky i hity z nové desky,“ zve Dlouhá. „Průřez toho nejlepšího z jejich tvorby od 90. let 20. století a adrenalinem prošpikované skladby z nového alba Debut zazní na koupalištích, náplavkách, v kempech i na ostrůvcích kolem Vltavy,“ uvedla. S tím, že někde lze vystoupení sledovat třeba i z lodí. A za muziku se skutečně neplatí.

Vstupné posluchači zaplatí pouze za přístup do míst, která jsou zpoplatněna i bez koncertu. A něco může stát případné cestování, když hned na čtvrteční koncert do Skochovic je možné vyjet z Prahy parníkem Hamburg – a další možnosti vodní dopravy pak nabídnou parníky mířící na Orlíku na Radavu a na Slapech na Rabyni.

„Dorazte se bavit; vezměte karimatky, spacáky, stany, hamaky – i lodičky,“ vybízí Dlouhá s odkazem na fakt, že některé koncerty skutečně bude možné sledovat i přímo z hladiny. „Informace k lodním lístkům a provozu lodních linek dostanete v jednotlivých kempech,“ radí těm, kteří putovat za hudebními zážitky po vodě běžně nejsou zvyklí.

Pobřežní hlídka Tour 2020

- Kapela PSH vystoupí 16. 7. ve Skochovicích v Klubu Lávka, následovat budou 17. 7. Rakovník na Tyršově koupališti, 23. 7. Zruč nad Sázavou, 24. 7. areál Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem, 6. 8. Radava, 7. 8. Lázně Toušeň u baru Oddechoff, 12. 8. jezero Konětopy, 13. 8. Mělník na Náplavce, 14. 8. Vodní svět v Kolíně, 15. 8. Autokemp Nová Rabyně – a tour uzavře 26. 8. koncert v Českém Krumlově

- V Konětopech, Skochovicích, Rakovníku, Radavě, Mělníku a Kolíně budou PSH krýt na pódiu záda i kapela Reginald & Sofian Medjmedj

- Ze Skochovic, Konětop a Rabyně bude navíc koncerty živě přenášet Radio Spin

Zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu