Současná severská literatura
Příbram – Jitka Jindřišková a Michal Švec ze Skandinávského domu představí současnou severskou literaturu a její specifika. Poslechnout si je můžete ve dnes od 17. hodin v příbramské Knihovně Jana Drdy. Evropský Sever nejsou jen detektivky. Přednáška zájemce seznámí s již etablovanými spisovateli na českém trhu jako Erlend Loe, Sofi Oksanen či Peter Høeg, ale i s autory, jejichž tvorba je u nás téměř neznámá. Poradí, jaké soudobé historické romány následují tradici Miky Waltariho a jak se vyznat v záplavě detektivek. 

Nejdelší cesta kolem světa osobním autem
Příbram – Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková dokázali jako první na světě objet osobním autem celý svět s trasou vedoucí přes všechny obydlené kontinenty. Oba shodně přiznávají, že netušili, co je čeká a že většinu věcí zkrátka nedomysleli. Rozhodně nelitují, stále cestují a rádi by podnikli další cestu kolem světa. Vyprávět a promítat fotografie budou 8. března od 18:30 hodin v Pivovaru Podlesí.

Koncert Štěpána Kojana pro Ochranu fauny ČR
Hrachov – Ochrana fauny ČR zve všechny zájemce na koncert u příležitosti dvaceti let od založení organizace. Poslechnout si vystoupení folkaře a lídra benešovské hudební skupiny Keks Štěpána Kojana mohou diváci v pátek 9. března od 19 hodin v sálu areálu záchranné stanice v Hrachově. Ta začínala na jaře 1998 výstavbou Stanice pro zraněné živočichy ve Voticích. Na dvě desítky dobrovolníků ji tehdy pomáhalo budovat ze zdevastovaného areálu bývalého zahradnictví.

Ples nejen pro seniory
Příbram – Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram pořádá již třetí ročník akce Ples „nejen“ pro seniory. Ples bude moderovat Marcel Forejt, nebude chybět tombola a začne v pátek 9. března od 16 hodin v Estrádním sále Kulturního domu Příbram. 

Huť ožije amatérským divadlem s komedií 
Stará Huť – Divadelní spolek při MKS DEHHET uvede ztřeštěnou komedii Michaela Cooneyho v úpravě a pod režií Janka Váni s názvem Nájemníci pana Swana. Zájemci mohou navštívit představení v pátek 9. března a v sobotu 10. března vždy od 19:00 v Kulturním domě ve Staré Huti. Členové amatérského souboru DEHHET hrají hlavně pro zábavu a pobavení své i diváků, a proto si vybírají komedie.