„Tahle iniciativa se mi líbila hned na počátku,“ svěřil se Bednář se svými pocity ze spolupráce různých krajských institucí. „Začali jsme si na sebe zvykat; oni se nás učili přijmout a my zase hrát v jiných prostorách,“ poznamenal s dodatkem, že pro herce to znamenalo i představit se jinému publiku. Tohle vše se osvědčilo, a tak nic nebrání tomu rozehrát to letos v létě naplno. A Bednář si pochvaluje, že v programu letošního ročníku se příbramské divadlo ocitá po boku souborů slavných jmen. „Ve společnosti Vinohrad, Divadla Bez zábradlí nebo Švandova divadla,“ vypíchl.

Nové zážitky i příležitosti však letošní rok příbramským divadelníkům nenabídne jen v létě. I nynější představení jsou po měsících hereckého půstu vynuceného opatřeními proti šíření koronaviru něčím, co nevnímají jako každodenní samozřejmost. A diváci jakbysmet. „Lidi se vracejí – a někdy jsou to dojemné scény,“ poznamenal Bednář. „Lidi to strašně chtěj; ta pauza byla hrozná…“

Zapojení do Středočeského kulturního léta vnímá i jako příležitost: hovoří o obrovské šanci se zpropagovat; oslovit i další diváky. „A lidi uvidí, že i na zámku se dá hrát divadlo,“ těší se. V rámci programu kulturního léta nabídne příbramské divadlo čtyři inscenace. Začíná 24. června v parku Středočeského muzea v Roztokách u Prahy komedií Jak jsem vyhrál válku, kdy se představí i hostující herec a muzikant Aleš Háma. Ještě v červnu, a to 28. 6., zavítají divadelníci z Příbrami také na nádvoří Regionálního muzea v Jílovém u Prahy, a to s Baladou pro banditu. Tento muzikál pak ještě 31. srpna přiveze na nádvoří zámku Nižbor.

Vražda v domě, kde žila slavná klavíristka a kde působí velmi originální kadeřník, se bude řešit v Rakovníku. Právě do tamějšího letního kina přiveze 7. července soubor příbramského divadla detektivní komedii Splašené nůžky, v níž diváci spoluvytvářejí děj pátráním po pachateli. Dvakrát pak bude v rámci programu kulturního léta k vidění Vinnetou. Nový příběh, jen volně inspirovaný knihami Karla Maye a filmy podle nich natočenými, v nichž klíčovou úlohu hraje z knížek neznámý padouch Otto, bude možné zhlédnout v prostředí lidových staveb: 25. srpna ve skanzenu ve Vysokém Chlumci a 5. září v přírodním areálu Lhotka u Mělníka.