Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se sešli v archivu Nad krajinou slz a radiace

Příbram /FOTOGALERIE/ - Státní okresní archiv Příbram uspořádal Den otevřených dveří. Za účasti plukovnice Evy Michálkové, ředitelky Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, otevřel velmi působivou putovní výstavu Nad krajinou slz a radiace.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Den otevřených dveří v příbramském archivu. Autor výstavy je František Bártík, který mimo jiné pracuje pro Hornické muzeum Příbram.Foto: archiv pořadatelů

Jejím autorem je František Bártík, mimo výše uvedeného úřadu také pracovník Hornického muzea Příbram. Materiály k výstavě poskytly i další regionální instituce, tady státní podnik Diamo a Státní okresní archiv Příbram. Po vernisáži se konala přednáška Františka Bártíka zaměřená na Příbramsko v období budování uranového průmyslu. Byla spojena s představením jeho knihy Nad krajinou slz a radiace, kterou si početní návštěvníci s nadšením odnášeli domů.

"Líbila se jim také prezentace mnoha článků Bártíka, které se podrobně zabývají jednotlivými případy citovanými v přednášce a které v minulých letech publikoval v regionálním sborníku Podbrdsko, stejně jako vystavené unikátní letecké snímky mapující rozvoj Příbrami," uvedla ředitelka příbramského archivu Věra Smolová.


Příbramský archiv navštívil také Václav Švenda, místostarosta Příbrami, a také Miroslav Kalousek, Leoš Heger, Michal Kučera, Jan Jakob a jejich doprovod. Zaujala je nejen výstava včetně dobových uniforem, ale i archiválie vystavené v badatelně archivu – soudní spisy a fotografie, stejně jako dobové příbramské kroniky. Poté se opakovala přednáška Františka Bártíka, která se protáhla do večerních hodin, protože archivní sál byl i tentokrát plný zaujatých posluchačů, kteří se v následné diskuzi zajímali o další detaily. Výstava Nad krajinou slz a radiace je v archivu otevřena v pracovní dny až do konce roku 2017 a je vhodná i pro školy.

Autor: Markéta Lišková

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Na pěší pouť do Santiaga se příbramský cestovatel vydal loni.
5

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení