„V Sedlčanech Metropolitní divadlo ještě nehrálo, ale s jinými soubory jako například Kolínským divadlem nebo Divadlem Pavla Trávníčka jsem v tomto divadle vystupovala mnohokrát. A vždy to byl velice příjemný zážitek,“ zavzpomínala zakladatelka divadla, režisérka, dramaturgyně, autorka muzikálů a herečka Dana Bartůňková.

Pohádkový muzikál Ať žijí strašidla měl premiéru v Divadle U Hasičů v září 2016. Metropolitní divadlo je zájezdovým divadlem a vystupuje po celé republice, proto má na svém kontě již zhruba stovku repríz této pohádky. O dramaturgii a režii se postarala Dana Bartůňková, hudbu měl na starosti Pavel Kučera, choreografii Andrea Trnková, kostýmy Alena Šimečková a scénu Jiří Sequens.

„Při divadelních zájezdech se od pořadatelů dozvídáme, jaké pohádkové téma by je zajímalo, a tak jsme se dostali v tomto případě k tématu strašidel. Proto jsem se jako autorka dětských muzikálů zaměřila na toto téma a napsala muzikál Ať žijí strašidla,“ vysvětlila zrod představení Dana Bartůňková.

Metropolitní divadlo má momentálně za sebou premiéru dalšího autorského muzikálu Dany Bartůňkové s názvem Jak se čerti ženili. „Také jsem s divadelní společností Pegas začala zkoušet pohádku Princezna ze mlejna, kterou jsem zdramatizovala a zároveň ji režíruji. Premiéra nás čeká 30. května v Divadle U Hasičů,“ naznačila další plány Dana Bartůňková.