Ples začal jako obvykle slavnostním nástupem myslivců a honců před výřadem, na kterém bylo vystaveno přibližně padesát nejlepších Myslivecký ples v Krásné Hoře na Boží hod.cen z bohaté tomboly. Právě tombola se téměř pěti stovkami zvěřinových cen je velkým lákadlem svatojanského plesu. Na mysliveckém plese měli hosté možnost vyhrát například divoké prase, daňka, srny, krůty, bažanty, divoké kachny, divoké králíky zvěřinové balíčky a další ceny.

Slavnostní nástup zahájil uvítací fanfárou na lesní roh hornista Jan Slabý z Neveklova. Myslivci na závěr nástupu společně zazpívali Svatojanskou fanfárou.

A pak už se rozjela volná zábava. Návštěvníci plesu si s chutí zatančili a zazpívali při tanečních sériích, které skončily až dlouho po půlnoci.

Myslivecký ples v Krásné Hoře na Boží hod.K tanci i poslechu výborně hrála skupina Horváth band Emila Horvátha z Benešova.

„Myslivecký ples je vedle podzimních honů tradičním vyvrcholením naší celoroční práce. Do přípravy se zapojili všichni členové našeho sdružení i celá řada našich příznivců. Chtěl bych všem za tuto práci poděkovat. Naším cílem je, abychom vedle péče o zvěř také přispívali ke kulturnímu a společenskému dění v naší obci a v regionu, ve kterém působíme. roto pořádáme i podzimní svatohubertskou mši a různé akce, na které rádi zveme veřejnost. Vážím si zájmu návštěvníků, kteří opět přišli na náš ples v hojném počtu. A již se těším na další ročník," zhodnotil oblíbený myslivecký ples pořádaný svatojanskými myslivci předseda sdružení Miroslav Votruba.

Jiří Kubík