Akce se konala s úmyslem pomoci dvanáctiletému Víťovi Schneiderovi a jeho rodině, kteří společně bojují proti nepříteli nejzákeřnějšímu - těžké nemoci.

Víťa Schneider (sám před nemocí hrával hokej za HC Příbram) spolu s návštěvníky charitativního večera sledoval exhibiční utkání nejen dospělých hráčů, ale i těch nejmenších. Slavnostní výkop provedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková. Během večera také proběhla dražba kopaček a předání dresů již vydražených na internetu a také autogramiáda známých sportovců (fotbalista František Rajtoral, Mistr světa v rally Honza Černý a další…). Celý večer skvěle moderovala osvědčená a zkušená dvojice Romana Navarová a Mirek Peterka.

Celá akce Víťovi Schneiderovi a jeho rodině přinesla 30.175 Kč. Nadace Chci pomoci v čele s Tomášem Bezouškou si zaslouží obdiv!

Poděkování ale patří všem, kteří přišli a přispěli svojí účastí k vynikající atmosféře (a organizátorům za perfektně odvedenou práci). Vybrané peníze na vstupném a za vydražené věci darované významnými sportovci nejen z našeho regionu sice nevyřeší Víťovy zdravotní potíže, ale rozhodně mu pomohou s jeho zlou nemocí důstojně bojovat. Pavlína Svobodová