„Náš festival se oproti začátkům určitě posunul výš a to především z hlediska kvality kapel. Navíc každý rok zjistím nějakou věc, kterou je potřeba zlepšit, a při dalším ročníku se ji snažím napravit. Příkladem jsou třeba vratné kelímky,“ uvedl hlavní organizátor Zdeněk Ulman.

Rockfest zahájí příbramská punkrocková kapela Compromysh. Ta v Jincích zahraje vůbec poprvé, což se týká i dalších skupin. Premiéru bude mít Traktor, Pekař, Walda Gang, Trautenberk a legendární Visací zámek, který celý festival o půlnoci zakončí. Návrat po roční přestávce hlásí punkrocková formace Jaksi Taksi a Kabát revival Plzeň. Každá skupina bude hrát zhruba hodinu.

„Kapely vybírám podle svého uvážení, ale samozřejmě mě také zajímá, co chtějí lidé slyšet. Není to ale jednoduché a člověk se všem nikdy nezavděčí. Příkladem je třeba Pekař nebo kapela Rybičky 48. Někteří říkají, že to je pecka, abych je rozhodně vzal, a když se to podaří, lidé mi vyčítají, že to nejsou pořádní rockeři,“ vysvětlil Zdeněk Ulman.

Ve volných chvílích mohou zájemci navštívit koupaliště nebo místní pivovar. Celé odpoledne a večer se ale týká hlavně hudby, kapely se střídají v poměrně rychlých intervalech, takže není moc prostoru na jiné aktivity. Festival, který nabízí i kryté sezení, navštěvují každý rok zhruba dvě tisícovky milovníků rockové hudby. Převažují přespolní, ale zvyšuje se i počet místních obyvatel. Po domluvě s organizátory není ani problém přespání ve stanu.