„Zdeňka Žádníková bydlí u Dobříše a logicky se tedy zapojuje do kulturních akcí konaných v tomto regionu,“ objasňuje místo konání výkonná ředitelka nadačního fondu Gabriela Kudláčková. „ Zrcadlový sál zámku je velmi pěkný a spolupráce se správou zámku bezproblémová. Dosavadní dva večery byly vyprodané a letos se na něj lidé ptají již od října,“ dodává Gabriela Kudláčková.

Na sobotním tanečně hudebním večeru vystoupí děti z Aerobik Studia Orel Dobříš, komorní flétnový soubor Syrinx s koncertním programem „Humor v hudbě“ nebo mistři Evropy ve stepu TS Andrea. Flamengo zatančí mistr republiky profesionálů v latinsko-amerických tancích Eduard Zubák.

Zájemci si navíc za 300 korun mohou na místě zakoupit pohádkovou knížku Zdeňky Žádníkové Ve znamení motýla. Tento napínavý příběh dvou malých holčiček Andrejky a Janinky s pěti desítkami ilustrací Ivo Chvátila je psán dvojjazyčně, česko-anglicky.

„Všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář a výtěžek večera jde ve prospěch projektů Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové,“ uvádí výkonná ředitelka fondu. Tyto projekty a aktivity se svým charakterem soustřeďují na děti a mládež, zejména na oblast sociální a zdravotní péče a rozvoje kulturních a duchovních hodnot. Více lze nalézt na internetových stránkách www.nfzz.cz.

Celý večer bude moderovat herečka Zdeňka Žádníková. Ta působí v pražském Dejvickém divadle, kde hraje v Příbězích obyčejného šílenství, Bratrech Karamazových nebo Kouzelné flétně. Nejvíce popularity jí však přinesla role Ivany Kučerové Hruškové v televizním seriálu Rodinná pouta (Velmi křehké vztahy). „Dobříš je krásné jméno pro městečko a dobré místo pro život,“ vyznala se herečka.

Karel Souček