„V Junioru vystoupíme vůbec poprvé, ale věříme, že ne naposledy. Jinak k Příbramsku máme stejně dobrý vztah jako ke všem ostatním místům, kde můžeme vystoupit a kam za námi fanoušci hudby Iron Maiden přijdou,“ vysvětluje bubeník Miloš Pařízek.

Základ Iron Maiden revival Hradec Králové tvoří muzikanti východočeské kapely s dlouholetou působností FeRAT. Repertoár nejlepších klasických pecek "Mejdnů" začali hudebníci zkoušet koncem roku 2003. Dnes jich mohou nabídnout celkem sedmnáct a usilovně pracují na dalších.
„V hudebním provedení našeho repertoáru se snažíme držet co nejvěrněji originálu a až na několik výjimek preferujeme studiové verze vybraných skladeb. Co se týká oblékání a chování na pódiu, snažíme se svým vystoupením zaujmout a pobavit naše fanoušky, proto máme vlastní postavu Eddieho a na větších akcích používáme při koncertech pyrotechniku,“ shodli se muzikanti.

Ti si vybrali Iron Maiden ze dvou důvodů. Jednak je to jejich krevní skupina a druhým důvodem je technická vyspělost a propracovanost aranží skladeb této kapely, která hudebníky posouvá stále o něco dál.

„Myslíme si, že popularita revivalových skupin v dnešní době již klesá. Jejich boom v polovině 90. let byl způsoben menší nabídkou hvězdných hudebních skupin než je tomu dnes a kvalitním provedením většiny českých revivalů. Díky tomu se počet revivalových skupin rozrostl a v dnešní době již nabídka převyšuje poptávku,“ uvědomují si muzikanti, které láká dělat i vlastní muziku, ale podle jejich slov ještě nedozrál ten pravý čas.

Karel Souček