„Letos se nám podařilo získat jeden z nejlepších studentských pěveckých sborů v České republice – více než šedesátičlenný sbor BESHARMONIE, který se vzdal svého nároku na honorář. Toto uskupení je držitelem mnoha českých i zahraničních cen a běžně vystupuje na významných českých i zahraničních pódiích,“ uvedl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Vánoční koncert se koná 10. prosince od 17 hodin v přednáškovém sále ve druhém patře budovy D v areálu I v ulici U Nemocnice. Vstup na koncert je volný.

„Do Příbrami přijíždí na žádost nemocnice BESHARMONIE poprvé, jejich velkou devizou je přitom kromě nesporné vysoké kvality i repertoár. Uslyšíme gospely, spirituály, klasickou i populární hudbu, koledy,“ sdělil Stanislav Holobrada.

Sbor je možné kromě Vánočního koncertu nemocnice v Příbrami slyšet 17. prosince v Národní technické knihovně, v Komunitním centru sv. Prokopa na Hůrce, 20. prosince v kostele v Úhonicích za Prahou, 23. prosince zazpívá BESHARMONIE Rybovu vánoční mši pod Karlovým mostem na Kampě.

„Zpívat pro pacienty, kteří nemohou být s rodinou, považují členové BESHARMONIE za zásadní a smysluplné vystupování. Sbor například zpívá pravidelně také v LDN v Motole, domovech důchodců a dalších podobných zařízeních,“ dodal ředitel nemocnice.