Za všechny komentáře mluví kapely, kterými tato čtveřice prošla či v nichž působí. Progres II, Futurum, Stromboli, Flamengo, Blues Band Luboše Andršta, ETC, skupina Anny K., kapela Jiřího Schelingera, SLS, Vítkovo kvarteto, Veteráni studené války nebo Groove.
„V hudebních médiích byla tato sestava označena za superskupinu a to jistě i díky tomu, že většina členů je považována za žijící legendy českého rocku či blues. S klidem můžeme zopakovat názor, že jde o nezaměnitelný styl bravurních instrumentalistů, kteří s chutí a obdivuhodnou invencí kouzlí na pódiu pohodu. Kapela hraje zpravidla v beznadějně vyprodaných klubech, věříme, že Dobříš nebude výjimkou,“ uvedla Jindra Kastnerová z kulturního domu.

Skupina T4 vznikla v září roku 2002, kdy měla v Malostranské besedě koncertní premiéru. Repertoár tvoří výhradně původní melodie, o jejichž tvorbu se dělí všichni členové kapely. Kompaktní dojem skladeb dotvářejí svými texty Marek Eben a Milan Princ.
Osobnost Marka Ebena není nutno českému publiku představovat. Jeho texty jsou smutně vtipnými a obsahem nabitými básnickými skvosty. Dvorním textařem kapely je však Milan Princ, jehož nápadité a mnohovrstevnatě barevné básnické obrazy jsou šity na tělo projevu zpěváka Romana Dragouna.

„Na koncertu v Dobříši, kde se jako kapela představíme poprvé, přehrajeme celé album Pár tónů a slov, které vyšlo v roce 2005 v plzeňském vydavatelství Avik. Navíc přidáme ještě starší písně z našich dřívějších angažmá,“ slíbil kytarista a zpěvák Stanislav „Klásek“ Kubeš.
Vstupné v předprodeji v trafice U Davida, která je otevřena denně od 6 do 20 hodin, činí 120 korun. Na místě je pak vstupenka o 20 korun dražší.

KAREL SOUČEK