Tentokrát ochotníci přicházejí lidi rozesmát s komedií Alexe Koenigsmarka Kdo mluví s koněm aneb Léčebna Skalka. Režisérem je Josef Hudeček z Obecnice, který ji poupravil spolu s Bohoušem Svobodou, sousedem a známým příbramským moderátorem.

Divadelní soubor Skalka letos slaví jednasedmdesáté narozeniny. Místo pro lesní divadlo na Skalce bylo objeveno a postupně upravováno od roku 1946.

„Dnes se zdá, že už kdysi dávno byl při lámání kamene tenhle krásný kousek přírody na Dubové hoře pro divadlo stvořen. Málokdo však už ví, kolik set hodin, jaké úsilí a nadšení bylo vynaloženo novopodleskou mládeží na jeho vybudování," uvedl k začátkům divadla jeden z členů Divadelního spolku Skalka Bohouš Svoboda.

Úspěch z prvního představení, které zhlédlo mnoho lidí i dvakrát, dodal mladým ochotníkům elán k pokračování a s pomocí některých dospělých příznivců k dostavbě divadla, které se těší stálé oblibě široké veřejnosti dodnes.

Soubor má v současnosti kolem třiceti členů.

Komedii mohou diváci vidět už tento pátek a v sobotu, potom příští týden v úterý, středu, čtvrtek, pátek a v sobotu vždy ve 21 hodin. Stánek nad hledištěm bude jako obvykle vonět klobásami, kávou a dalším občerstvením.