Nabízí se však místo, kde mráz nijak vadit nebude a ještě se dá očekávat spousta zábavy. Na zámku Radíč se totiž bude konat 18. února od 14 do 18.30 hodin druhý ročník Bálu pro princezny a rytíře v Barokním sále zámku. Dospělí si pak mohou užít 25. února od 19.30 Škraboškový bál.

Zámek Radíč je přístupný veřejnosti, ovšem oficiální otevírací doba je až od května. To znamená, že návštěva zámku například v únoru patří mezi ojedinělé.
Na zámku se však konají také svatby, labužnické hostiny, firemní večírky, hody či bankety. Radíč je ideálním místem pro rodinné výlety s dětmi, pro které je připravený pestrý program.

Letos plánují na zámku začátkem května otevřít prostory jižního křídla zdobené nástropními malbami ze 17. století.

Radíč naleznete zhruba deset kilometrů severně od Sedlčan. V teplých měsících lze vyrazit třeba na kolech, protože touto lokalitou vede cyklotrasa. Jedna třeba z Dublovic. Na zámek však vede i modrá turistická značka z Osečan nebo žlutá rovněž z Dublovic.

Nedaleko zámku se nachází ještě zřícenina Kozí Hřbet nebo Hrazany. To je místo, kde stávalo oppidum a jeho historie sahá velmi hluboko do minulosti.

První zmínka o barokním panství Radíč je z roku 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče. Původně zde stávala rytířská tvrz. Jejími dalšími majiteli byli například koncem 14. století Kunrát Stup z Radíče a jeho syn Hynek z rodu Valovských z Úsuší. O panství se vystřídalo mnoho majitelů. Významným obdobím v historii radíčského i osečanského panství je hospodaření Karla Leopolda Hennega, který nastoupil po Wolfgangovi Hennegovi. Za jeho držby totiž tvrz vyhořela a později byla zbořena. Stávala na severní straně vsi, kde se později říkalo Na spálence. Karel Leopold Henneg místo zničené tvrze nechal postavit na jižním okraji vsi jednopatrový raně barokní zámek. Autorství pozdější dostavby východního křídla zámku Radíč se přisuzuje Antoniu Portovi, významnému knížecímu lobkovickému staviteli. Zámek je zdobený římsovím s triglyfy a stagony, čtyři křídla svírají uvnitř arkádový dvůr. Interiér zámku Radíč byl bohatě zdoben štukaturami a malbami ze 17. století, které se z části zachovaly do dnešní doby. V době komunistického režimu patřil zámek Radíč státu, ale nebyl udržován a pustl. Nyní patří akciové společnosti.