Druhé místo v soutěži Příběhy našich sousedů obsadily knihovnice Alena Budková spolu s žákyní 8. třídy 1. ZŠ Sedlčany Kateřinou Cihelkovou a Veronikou Macháčovou, studentkou víceletého gymnázia, kdy jejich práce byla zařazena do digitální sbírky Paměti národa. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel přečetl jejich jména a vyzval je k převzetí ocenění jako první.

Svoje vyznamenané měly také obě sedlčanské základní školy. Třínáctiletý Vít Suchý byl vyhodnocen za 1. a 3. místo, kterého dosáhl ve sportovní disciplíně taekwon-do na mistrovství republiky. Daniel Hodouš byl ve stejném sportu na republikovém šampionátu třetí. Mimořádným úspěchem je také 1. místo na celorepublikovém finále v Praze dvanáctiletého fotbalisty Adama Pecha. Trenéři jsou pyšní také na o dva roky staršího Lukáše Petržílku, který se dostal do výběru hokejistů Středočeského kraje. Mnoha medailemi z Mistrovství České republiky v rybolovné technice se mohli pochlubitř mladí rybáři z Českého rybářského svazu MO Sedlčany Vojtěch Burda, Václav Calta a Lucie Hodíková. Václav Calta byl také členem české reprezentace na závodech v Lezingu. Lucie Hodíková si výborně vedla nejen na republikových závodech v rybolovné technice, ale v národním kole Zlatá udice zvítězila v rybářských znalostech.

Sedlčanským kanoistům TJ Tatranu Sedlčany se také v letošním roce velmi dařilo. Radek Valsa, Veronika Samcová, Dominik Krbec, Ondřej Budka, kterým je devět až dvanáct let, stáli opakovaně na stupních vítězů na mistrovství ČR v singl nebo dabl kajaku. Aerobik Studia Dvojky má dokonce mistra světa Luboše Hanuse, který vybojoval na Martiniku začátkem prosince pro Sedlčany ve své kategorii zlato. Veronika Šeráková se v této sezóně stala doslova sběratelkou osmnácti medaili v republikové soutěži v aerobiku a úspěšně reprezentovala sedlčanský klub také na Mistrovství Evropy v Belgii. Nikola Šulcová si vydobila v Belgii v aerobiku páté místo a v republikových soutěžích díky 22 medailím nemá v klubu konkurenci.

Kulturisté a siláci také úspěšně reprezentovali svoje kluby – Petra Švadlenková je nejen mistryní ČR v silovém trojboji, ale v letošním roce splnila zkoušky na rozhodčího a stala se tak ve svých 23 letech v celé historii tohoto sportu nejmladší registrovanou rozhodčí v ČR. Jejím domovským klubem je ZLOBR, z něhož byli i další vyhodnoceni, jejichž jména ve středu 16. prosince místostarosta Sedlčan M. Hölzel přečetl. „Byli to Lukáš Roubík, Aleš Krušina a Lukáš Rejholec . Lukáš Roubík byl účastníkem mistrovství světa juniorů a dorostenců, kde obsadil 8. místo. Aleš Krušina získal 2. místo na Mistrovství ČR v benchpressu juniorů, Lukáš Rejholec je absolutním mistrem republiky v benchpressu a absolutní vítěz československého poháru v silovém trojboji mládeže," přibližoval ostatním v sále alespoň stručně dosažené úspěchy jednotlivců místostarosta.

Na Karolínu Machovou, Riu Hrušovskou, Jaromíra Práška, Josefa Malzera a Martina Adamuse mohou být pyšní nejen jejich rodiče, ale také tým PeVan Gym, pro který získávali medaile na republikových šampionátech. Sportovně střelecký klub navrhl na vyhodnocení Ivana Andrušíka, který stál opakovaně v krajských i republikových soutěžích na stupních vítězů. Marie Břeňová