VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Režisér Nikolaev si na závěr natáčení připil s komparzisty šampaňským

Sedlčany – Známý režisér Petr Nikolaev dokončil na Sedlčansku natáčení scén pro film Vybíjená. Předlohou pro tuto komedii mu byla stejnojmenná kniha Michala Viewegha, s nímž nespolupracoval poprvé.

4.10.2014
SDÍLEJ:

S REŽISÉREM Petrem Nikolaevem jsou na snímku Petr Černý, Jaroslav Repetný a Miroslav Chmelař.Foto: archiv J. Repetného

Premiéra je plánovaná na 12. března příštího roku. Kromě známých herců Lukáše Vaculíka, Simony Krainové, Simony Babčákové, Ondřeje Sokola, Richarda Genzera a Michala Suchánka se v něm objeví i devět komparzistů ze Sedlčan. Představují bývalé spolužáky hlavních hrdinů, kteří se setkali po pětadvaceti letech. Zajímalo nás, jak si několik dnů denního a nočního natáčení na Častoboři užili a oslovili jsme pět z nich.

Všichni jsou zajedno v tom, že se sešla u filmování dobrá parta. „Užili jsme si spoustu legrace. Víte, já některé Sedlčaňáky znala jen od vidění a jiné vůbec ne. Herci byli také skvělí. Richard Genzer a Ondřej Sokol byli hovorní a jsou to jedním slovem šoumeni. Michal Suchánek toho ale moc nenamluvil. S herečkami jsme si také při pauzách povídaly. Připouštím, že jsem měla trochu trému, abych se něčím před nimi neshodila," připouští Jožka Vondrová. Líbilo se jí také, že taková hvězda, jakou je Lukáš Vaculík, každému z nich podala kamarádsky ruku. Pro režiséra Nikolaeva měli všichni také jen slova chvály. Sympatické jim bylo, že si s nimi na závěr připil režisér šampaňským. „Nechoval se nadřazeně, byl pohodový, vše řešil v klidu a bylo to znát na atmosféře celého natáčení," zhodnotil Jaroslav Repetný stručně režisérův přístup, který zazněl podobně i z úst ostatních. Petru Černému a Petru Liškovi utkvěl v paměti také asistent režie Jiří Kačírek. „Je to naprostý profesionál, který udivoval přístupem a pro výsledek celého filmu je to nepostradatelný člověk," poznamenal Liška. „Jirka Kačírek byl fantastický. Hned druhý den si s námi potykal," doplnil Černý.

O veselé okamžiky se prý postaral výrazný smích Jožky Vondrové, který byl téměř totožný s chechotem herečky Símony Babčákové. Dokázal poplést komparzisty i samotné filmaře. „Veselo bylo poměrně často," potvrdil Miroslav Chmelař a vyprávěl, jak mu po propršelé a probdělé noci nenastartovalo auto. „Mělo nás pět odvézt z Častoboře domů. Když po pěti minutách nervů auto chytlo a nechtělo se mu opustit rozbahněné místečko, pohotově přiskočil kolega Jarda Repetný a situaci zachránil. Pravda, autíčko vyjelo, ale on vypadal jako Zdeněk Svěrák ve filmu Obecná škola - byl od hlavy po paty od bahna. Škoda, že to netočili," smál se. Miroslav Chmelař je kastelánem na zámku Červený Hrádek a tak měl možnost práci filmařů pozorovat před šesti lety při natáčení pohádky. Nepřekvapilo ho tedy v takové míře jako Petra Lišku, Jaroslava Repetného nebo Petra Černého, jak se záběr, který se ve filmu přežene za minutu, točí celé hodiny. Nezapomene prý ale na to, jak režisér po každém úspěšně natočeném obraze pálil papírek s poznámkami. „Překvapen jsem byl nejdřív z toho, jak nesnadné je předstírat dialog a nesmět mluvit ani potichu," připustil Chmelař. Právě on a další komparzistka Mirka Palátková utkvěli Petru Nikolaevovi v paměti. „Tato mladá dáma Mirka vyhrála také odměnu padesát korun, kterou jsem vypsal, když jsem potřeboval na kameru zachytit, jak někdo při vybíjené trefí. A byla to právě ona, kdo to dokázal," řekl Nikolaev.

„Častoboř je svým způsobem magické místo, které bylo pro naše filmařské účely ideální. Točili jsme ještě na několika dalších hezkých místech v okolí Sedlčan a vždycky nám naštěstí vyšlo počasí. Myslím si, že tím filmem vzdáme tomuto kraji určitý hold," myslí si režisér. Ve štábu prý panovala s komparzisty velká spokojenost. „Byli dochvilní, spolehliví, ochotní, spolupráci brali jako zajímavou příležitost a snažili se k práci přistupovat co nejzodpovědněji," hodnotila tým Sedlčaňáků například Uljana Donátová. Komparzisté poklonu vrátilivýstižně slovy Jaroslava Repetného: „Stát vedle profesionálů, byl velký zážitek. Pokud by se naskytla příležitost, šel bych do toho znovu." A Miroslav Chmelař jej doplnil: „Když už jsem dospal ty tři bezesné noci, tak ano, šel bych do toho zas." Sedlčanští komparzisté prý ještě celou akci podrobně zhodnotí společně v restauraci na fotbalovém hřišti Tatranu. „Těším se, až film přijde do kin a je fajn, že můj vnouček tam uvidí babičku," zasmála se „babčákovsky" Jožka Vondrová. Marie Břeňová

3.FILMOVOU třídu při setkání po pětadvaceti letech představují profesionální i amatérští herci.

FILMOVOU třídu při setkání po pětadvaceti letech představují profesionální i amatérští herci.

Autor: Redakce

4.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Volební místnost v Hlízově.
104

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení