„Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 30 kapel. Finalisty vybírali a v porotě zasednou publicisté Jaroslav Špulák a Martin Čermák a za pořadatele já,“ uvedl Jan Voděra, ředitel Základní umělecké školy Dobříš, která je hlavním pořadatelem soutěže.
 
S výběrem finalistů měla porota jako vždy starosti. „Pokud má být výběr co možná nejvíce objektivní, pak je vždy těžký. Jednak různorodost stylů, které kapely produkují, různorodost pohledů jednotlivých porotců a také malý počet finalistů, kteří mohou v průběhu jednoho dne vystoupit, to jsou aspekty, které znesnadňují výběr,“ vysvětlil Voděra.
 
Oproti minulým ročníkům je úroveň skupin podle názoru Jana Voděry poněkud nižší. „Myslím tím i to, že se přihlásily některé kapely, které jsou ve fázi hledání sebe sama, a to jak po instrumentální, tak po výrazové stránce.
 
Neviděl bych to ale jako negativum, protože této fázi se žádná skupina nevyhne. Nicméně mezi finalisty jsou i kapely velice kvalitní,“ zdůraznil ředitel dobříšské umělecké školy.
 
Formace budou soutěžit o sošku dobříšského Oskara a odměněni budou podle možností pořadatelů i nejlepší hráči na jednotlivé nástroje. Důležitějším oceněním pro vítěznou kapelu je ale její medializace, která jí zlepší možnosti při získávání dalších koncertních příležitostí. Nejúspěšnější formace tak mají usnadněnou cestu do rockových klubů.
 
„Jako hosté sobotního programu byly vybrány kapely Fourth Face a Dirty Game. Kromě toho bude kapele Dirty Game v průběhu jejího vystoupení předána platinová deska za podíl na kompilačním CD Česká rocková liga,“ uzavřel Jan Voděra.