„Loni zřejmě kvůli dešti a zimě přišlo o něco méně lidí než v minulých ročnících. Bylo jich kolem pěti stovek. Nicméně i přes nepřízeň počasí si, alespoň myslím, návštěvníci fest užili. Žádné větší problémy jsme neřešili, lidi se bavili,“ uvedla jedna z organizátorek festivalu Dáša Nesvedová. Pořadatelé se snaží, aby se vystupující kapely neopakovaly, výjimku tvoří E!E a Streetfighters. „I letos však převažují nováčci.

Proč opakovat stále stejné formace, když máte možnost pozvat každý rok někoho jiného, zažít a poslechnout si něco nového. Myslím, že i letos se nám podařilo představit různé styly a přivézt do Březnice dobré kapely,“ poznamenala organizátorka.

Hned tři skupiny, konkrétně E!E, Fast Food Orchestra a Cocotte Minute, se rozhodly na festivalu natočit DVD.
„Nápad na live DVD vzešel od jednoho z členů našeho sdružení Vládi Motyky, jehož velkým koníčkem je natáčení videí a amatérských filmíků. Nejprve se domluvil s příbramskými E!E, a když už měla zájem jedna kapela, oslovili jsme i další,“ vysvětlila Dáša Nesvedová s tím, že nahrávat přijede profesionální firma. Nejtěžší je pro organizátory vždy sehnat finanční prostředky. Festival je totiž stále ještě založen na nekomerční a nevýdělečné bázi, přátelských výpomocích, všichni ho organizují ve svém volném čase, mimo hlavní zaměstnání.

„Ke spolufinancování nám slouží příspěvky soukromých dárců i peníze z grantů a dotací, letos přispěl Středočeský kraj, Město Březnice a Nadace život umělce,“ uzavřela za pořadatele festivalu Dáša Nesvedová.

Karel Souček