"Jako každoročně, tak i letos chystáme na jaro novou inscenaci. Tentokrát jsme si vybrali hudební komedii 60's aneb Šedesátky, vyprávějící o výletech do časů, kdy klukům rostly dlouhé vlasy a láska nebyla sprostým slovem," rovnou představil chystané představení režisér Otradovec.

A dále pokračoval: "Momentálně máme za sebou čtenou zkoušku a několik zkoušek tzv. postavných. V posledních lednových dnech jsme se soustředili hlavně na nácvik tanců. S choreografií nám výrazně pomohla Klára Ešnerová, která se tancem živí a svou práci vykonává převážně v zahraničí. Za to, že si na nás udělala čas, jí patří velké poděkování!"

Nápad uvést tuto inscenaci vznikl v Divadle ABC, kam soubor vyjel v září 2017 podívat se na její premiéru. Hra pochází z pera Jiřího Janků a Petra Svojtky, kteří jsou podepsání i pod představením Bedřich Smetana: The Greatest Hits, které v Sedlčanech uvedli na podzim roku 2016. "Na premiéře "Šedesátek" jsme měli možnost popovídat si s herci a autory, kterým jsme na památku předali videozáznam z našeho provedení "Smetany"," řekl o poznávací výpravě na půdu Divadla ABC Richard Otradovec.

Představení ochotníci premiérově uvedou na konci dubna v sedlčanském kulturním domě. Podle režiséra již nyní obdrželi pozvánky k hostování, např. k účasti na festivalu v Dobříši či na Zvíkově. "Pokud nám to technické možnosti představení dovolí, rádi opět vycestujeme," podotkl k tomu Otradovec, který se opět ujal režie inscenace.

V loňském roce připravil úspěšné představení Taková normální rodinka, se kterým se sedlčanští ochotníci představili nejenom sedlčanskému publiku, ale i za hranicemi okresu. Za zmínku stojí například repríza na Zvíkovském divadelním létě či účast na 0. ročníku Léta ochotnických divadel v pražském Studiu DVA, kam byli sedlčanští ochotníci vybráni spolu s dalšími sedmi soubory z celé České republiky.

O dalších plánech spolku prozradil režisér toto: "V současné době nás hodně trápí resty, které před sebou tlačíme a na které se loni, díky mimořádnému vytížení, nedostalo. Uvažujeme proto, že bychom si s hraním dali na podzim pauzu a věnovali se provozním záležitostem. Naším cílem je především udržet úroveň a kvalitu představení, která náš spolek nabízí a navázat tak na divadelně vydařený loňský rok, který jsme zahájili pohádkovým muzikálem Lotrando a Zubejda v režii Renaty Holoubkové a zakončili na podzim známou hrou Jiřího Hubače Dům na nebesích, v níž se premiérově režijní taktovky chopil Petr Svoboda."