„Na Sedlčansku jsem ještě nevystupovala a vztah k této oblasti si jistě vytvořím po sobotním koncertu. Bude pravděpodobně moc dobrý, neboť mi bylo avizováno ředitelem kulturního domu Jiřím Šibravou, že už je koncert vyprodán,“ uvedla zpěvačka.

Elena Sonenshine studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka a následně získala stipendium na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Vystupuje pravidelně na jazzových festivalech v zahraničí a její debutové album You Go to My Head, oceněné jako druhé nejlepší české jazzové CD roku 2001, vyšlo dokonce přímo v USA. Zde se udrželo čtyři týdny v žebříčku 50 nejhranějších jazzových desek po celých Spojených státech.

V roce 2005 Elena objela Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu. O rok později koncertovala v rámci festivalu Pražské jaro a loni vystoupila na koncertní sérii Jazz na Hradě, která je pořádána pod záštitou prezidenta republiky. Zpěvačka je také pravidelným hostem londýnských jazzových klubů a rovněž se věnuje pedagogické činnosti, kdy například učila na Mezinárodní jazzové dílně v Praze.

„Zahrajeme nějaké vlastní skladby, úpravy jazzových standardů a také možná zabrousíme do lidové hudby,“ prozradila Elena Sonenshine. Na svém repertoáru má klasické standardy od A. C. Jobima, T. F. Wallera nebo H. Silvera. „Přijedu s kompletním kvartetem Jocose Jazz, což je pro nás vždy velká radost. Kapela vyniká skvělou souhrou a pozitivním naladěním všech zúčastněných,“ dodala Elena.

Na zámku či hradě nebude vystupovat poprvé. „Kromě jiných příležitostí jsem se už podruhé zúčastnila s kapelou festivalu Hradologie, který během léta prezentuje různé hudební žánry po moravských hradech a zámcích. Každé místo má svou neopakovatelnou atmosféru, a tak se vždy těšíme na nová místa i zážitky,“ zdůraznila zpěvačka.

Karel Souček