Když už se někdo pokusí o realizaci takového snu, ne vždy to dopadne tak, jak mladí studenti plánovali.V Příbrami však před léty vzniklo uskupení studentů, kteří neskončili pouze u snů nebo pokusů.

Řeč je o skapunkové kapele SKAliSKA. Členové skupiny prozradili Deníku své pocity z účasti na Příbramské rockové lize a rovněž jaké mají nešvary v kapele.

Zúčastnili jste se Rockové ligy už minulý rok. Je podle vás soutěž tento rok lepší? Pokud ano, v čem?

Přišlo mi, že letos navštívilo Rockovou ligu více lidí. Takže by bylo fajn, kdyby se příbramský lid konečně naučil takovéto akce navštěvovat. No né?

Jak se vám letos hrálo?

Hraní nám komplikuje fakt, že se jako kapela čím dál tím méně scházíme, a tím pádem skoro vůbec nezkoušíme, protože jsme roztroušeni do různých krajů světa. Lukáš (basák) studuje v Brně, Tomáš (bubeník) v Praze. Honzík (zpěvák) pracuje v Praze, Marek (trumpeťák) studuje v Plzni a Vojta (kytarista) dokonce odcestoval za studiemi do Francie. No a proto Jiříčkovi (kytarista), jedinému zbylému Příbramákovi, zbyly jen oči pro pláč. Takže zpět k otázce – bez zkoušek je hraní velice náročné.

Co byste na soutěži vylepšili?

Myslím, že soutěž byla připravena dokonale.

Jak hodnotíte výkony ostatních?

Kdo zná kapely Origami a Deep Day, nepotřebuje k tomu můj komentář. Obě kapely hráli výborně a podaly velice profesionální výkon. Byla radost je poslouchat.

Myslíte, že liga láká do Příbrami i lidi z okolí?

Tak to doopravdy nedokáži posoudit. Byl bych rád, kdyby ano.

Jak dlouho jako kapela fungujete a jak byste popsali svůj dosavadní hudební vývoj?

S klukama jsme se našli asi tak před pěti lety, ale z důvodu studií, které jsem už popisoval, teď nějaké dva roky pekelně stagnujeme.

Proč hrajete právě to, co hrajete?

Když se Jiříček s Lukášem rozhodovali co hrát, skapunk pro ně byl jasná volba.

Kde berete nápady na texty?

Většinou jsou to texty ze života. Myslím, že se každému již někdy stalo, že by na plese potkal muže, o kterém si myslel, že je to žena, nebo po něm šli „zombie mořský víly“. Samozřejmě nesmějí chybět i nějaké písně o lásce, jako je například píseň Rozchody.

Jaké máte ambice?

Hrát a bavit lidi byl vždycky primární cíl. Proč se toho nedržet i dál. (smích)

Kdybyste dostali znovu pozvání zahrát si na Příbramské rockové lize, přijali byste i po třetí?

Pozvání do Rockové ligy? Jestli nás tam budou chtít, není problém znovu vystoupit.