„Společně snámi zde vystoupí například Apple Juice, FastFood, A bude hůř nebo Gangnails. My bychom měli hrát o sobotní půlnoci a půjde asi o klasický devadesátiminutový koncert,“ uvedl bubeník mezinárodní formace a příbramský rodák Jaromír Telenský.

Multikulturní skupina United Flavour, kterou tvoří muzikanti ze Španělska, Francie, Slovenska a České republiky, vydala koncem června dlouho očekávané debutové album Unity. Právě to vHříměždicích přehraje. „Ano, přehrajeme ho celé, protože jsme na něj víceméně natočili náš kompletní repertoár. Na albu Unity vyšlo 18 písní a další tři, které se na desku nevešly, jsou součástí balíčku United Flavour Extras. Ten se distribuuje v digitální podobě na různých hudebních serverech,“ připomněl Telenský.

Za prapůvodce United Flavour lze označit skupinu Hermakuti, špičku reggae a dubové české scény začátku století. Tam se poprvé potkala španělská zpěvačka Carmen sbaskytaristou a skladatelem, rodákem zPobřeží slonoviny Djeiem. Po rozpadu Hermakuti pokračovali ve vzájemné spolupráci a na jaře roku 2004 se rozhodli dát dohromady multižánrovou kapelu.

Kromě nich a Telenského ji tvoří ještě dva klávesisté Split a Velocity a perkusionista Standa. Album vychází u labelu SubPub Records a přináší pestrý mix r´n´b, reggae, latiny i hiphopu, okořeněný ingrediencemi z různých koutů světa. Na to samé se mohou těšit i návštěvníci hříměždického koncertu.

A jak se bubeník, který také působil vpříbramské formaci Hypermobilita, dívá na adrenalinové skoky do lomu? „Ktěmto skokanům mám hlavně velký respekt. Pustit se z takové výšky střemhlav dolů chce pořádný kus odvahy. V Hříměždicích jde o velice příjemnou akci, hezké prostředí, skvělé koupání…,“ vyznal se Jaromír Telenský zvaný Jaro.