„Pokud si dobře vzpomínám, tak v Dobříši jsme ještě nikdy nevystupovali. Ani k tomuto kraji nemáme žádný blízký vztah, nikdo z nás odsud ani z přilehlého okolí nepochází,“ vysvětlil zpívající kytarista Kay Buriánek. Skupina začátkem dubna, přesně dva roky od poslední desky MGKK Telepathy, vydává nové album. Pod dohledem producenta Dušana Neuwertha vznikalo ve studiu Sono Records a vyjít by mělo ve spolupráci vydavatelství Sony Music a Soundmachine.

„Sunshine na zatím bezejmennou desku vybrali deset věcí a zvěsti z okolí kapely mluví o tom, že tentokrát vyhrají kytary nad elektronikou a taneční groove nahradí opět temnota a retrospektiva v notně upgradovaném hávu. Nebo bude všechno naopak, kdo ví.

Další z věcí, která visí ve vzduchu, je hostování Justina Pearsona (The Locust, Holy Molar, Swing Kids, Crimson Course) v jednom z tracků,“ uvedla manažerka skupiny Martina Bínová.

V Dobříši ještě nová deska fanouškům k dispozici asi nebude. „Ale to nevadí, máme fungující eshop. Mnoho písniček z ní ani neuslyší, tak tři, nikdy totiž nehrajeme na prvních koncertech celou desku. Je to nesmyslná taktika, která zabíjí atmosféru koncertu, protože lidi logicky nové věci neznají. Koncert nejsou veřejné přehrávky nebo nějaká sebestředná exhibice, koncert by měl být zábava pro kapelu i lidi pod podiem, takže by měl frčet a nezadrhávat se na něčem, co lidi zatím neznají,“ zdůraznil Kay Buriánek.

Čtyřčlenná formace Sunshine vznikla zhruba před šestnácti lety, ale rozhodujícím momentem v její kariéře bylo vydání první desky Hysterical Stereo Loops, Beats and Lips v roce 1998. Debut se ještě nesl v duchu emocoru, od kterého se ale skupina vzápětí odklonila k jakémusi postpunku. Následovala alba Velvet Suicide, Necromance, Moonshower and Razorblades, Dreamer a zatím poslední MGKK Telepathy.

A zaujala Kaye v poslední době nějaká tuzemská kapela? „Občas něco vybočí z šedivého průměru, ale že bych na něčem fakt ujížděl, to ne. Ale pár dobrých kapel jsem zaznamenal. The Linings z Benešova, ujde Rara Avis a Banquet bez jejich křečovité stylizace. Jako zpěvák a performer mě baví Niceland a určitě by se pár dalších ještě našlo.“

Karel Souček