„Ella se narodila sice v termínu, ale díky akutnímu císařskému řezu. Lékaři ji resuscitovali a sledovali v inkubátoru. I přes vysokou péči ale nedošlo k odhalení pravých důvodů jejích problémů. Teprve kolem jejího prvního roku ji lékaři v Thomayerově nemocnici diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s triparézou – ochrnutím dolních končetin a pravé ruky s velmi nejasnými vyhlídkami do budoucna,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.

Celým pátečním večerem návštěvníky koncertu provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu v podání kapely USB band. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou, stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi například Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.

Páteční Deník s TV magazínem.

„Idea projektu "Benefice pro…" vznikla spontánně. První koncert jsme měli před rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, když jím ale můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr," prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a doplnil, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Podpořit Ellu Fekoňovou můžete přímo na koncertě a všechny finanční dary věnují organizátoři její rodině, a to zejména na nákup nákladného mechanického vozíku, vertikalizátoru a účast na neurorehabilitacích.

„Ellinka je velká bojovnice a snaží se s diagnózou poprat. Velké pokroky udělala v lezení a motorice pravé ruky. Nyní je pro nás prioritou její zařazení do kolektivu a příprava na školu. Učí se žít s asistenčním psem, jezdí do lázní, cvičí pravidelně Vojtovu metodu, navštěvuje hipoterapii, logopedii, ergoterapii a grafomotoriku. Má toho před sebou ještě hodně. Péče je samozřejmě časově náročná a nedá se bohužel skloubit s běžným zaměstnáním. Přesto se nevzdáváme,“ dodala maminka Ellinky Kateřina Fekoňová.