Těšit se mohou na koledy pěveckého sboru Světlušky, koncert přední české mezzosopranistky Andrey Tögel Kalivodové nebo vánoční „rockoledy“ v podání školní kapely Schunky.

Odpoledne bude také o mluveném slově a divadle. Návštěvníci akce si užijí vánoční vystoupení Na Stojáka s Vojtou Záveským a Arnoštem Frauenbergem, vánoční pohádky a anděly na chůdách.

Nejočekávanějším bodem je samozřejmě samotné rozsvícení vánočního stromu, kterému bude předcházet adventní zamyšlení faráře a požehnání adventního věnce, tato část programu začne v 16.15 hodin.

Páteční Deník s TV magazínem.

„Vánoční strom máme letos majestátní, po jeho nazdobení bude dělat Příbramanům v tomto svátečním čase radost. Vánoční výzdoba města se v posledních letech hodně změnila, i letos můžeme slíbit nové zajímavé dekorace. Přijďte se sami přesvědčit,“ zve na zahájení adventu starosta města Jan Konvalinka.

Po celé odpoledne se bude konat vánoční adventní trh, chybět nebude Ježíškova dílna s řezbáři, pletení adventních věnců, tvoření skřítků, ukázky práce uměleckého kováře. Natrénovat můžete na dětský biatlon a zvěčnit se budete moci nechat ve fotokoutku s vánočními rekvizitami.

Každoročně je v programu i závěrečná perlička. Letos to bude příchod příbramských andělů v podání skupiny Pyroterra, kterou Příbram dobře zná. Tentokrát veřejnost čeká úplně nové a v Příbrami poprvé představené vystoupení.

Adventní čas v Příbrami
6. prosince: Ledově čertovský Novák Vol. 3
6. prosince: Vernisáž výstavy betlémů
8. prosince: Bruslení s Mikulášem
8. prosince: Bronzová adventní neděle na nám. 17. listopadu
15. prosince: Vánoce v divadle
15. prosince: Stříbrná adventní neděle na nám. 17. listopadu
21. prosince: Tradiční vánoční farmářské trhy
22. prosince: Zlatá adventní neděle na nám. T. G. Masaryka