Silvestr v divadle:


Příbram - V příbramském divadle letos herci odehrají na Silvestra tři představení. V estrádním sále bude zároveň pro zájemce připravena diskotéka. Silvestrovská představení uvádí příbramská scéna už několik let, dosud si ale troufla nejvýše na dvě.

Tři inscenace v poslední den roku by se v případě dostatečného zájmu diváků mohly stát novou tradicí, řekl ředitel Petr Bednář. Návštěvníci malé scény zhlédnou od 13:00 komedii na motivy slavného románu Julese Verna Tajemný hrad v Karpatech a od 20:00 hru Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka.

Na Velké scéně se bude od 17:00 hrát fraška podle předlohy amerického dramatika a herce Michaela McKeevera Hvězdné manýry, která diváky přenese do Ameriky 40. let minulého století.

Oldies party:

Příbram - Poslední den v roce připravilo vedení příbramského divadla také silvestrovskou oldies party. Zatančit si lidé mohou už od 20 hodin.

Oslava vzniku CHKO Brdy:

Příbram - K otevření CHKO Brdy pořádá město Příbram neformální oslavu této události hned 1. ledna v Orlově. Akce se uskuteční od 14.00 hodin na parkovišti a konečné linky č. 5 MHD Příbram.
Podle příbramské radnice přislíbili účast zástupci Správy CHKO Brdy, Vojenských lesů a statků a Policie ČR. Spolu s příbramskými turisty se budou moci zájemci vydat v ten den na již tradiční vycházku na vrchol hory Třemošná a vyhlídku Kazatelna. „Policie představí novou techniku, kterou využije při své hlídkové činnosti na území CHKO. Očekáváme také příchod pána Brd, rytíře Fabiána s doprovodem. Stánek s občerstvením bude na místě v provozu nejpozději od 13.00 hodin. Z Příbrami vypravíme pro zájemce historický autobus, který bude možné využít i po skončení akce zpět," zvou pořadatelé. Od 12.30 bude na místě provoz stánků s občerstvením. Start pochodu na Třemošnou je od 13 hodin z Březových Hor, z náměstí J. A. Alise. Oficiální zahájení programu v Orlově je naplánováno od 14.10 hodin. Odchod účastníků na Třemošnou bude v 15.00 hodin.

Březnice - Kdo bude mít po silvestrovských oslavách ještě dostatek sil, může se vydat na tradiční novoroční výstup na březnickou Stráž. Sraz je na nejvyšším bodu ve 14 hodin.

Výšlap na Třemšín:

Rožmitál - Také na Rožmitálsku nebo Hvožďansku se lidé vydají na Novoroční výstup na Třemšín. Pochod je bez startu, cíl je vrchol Třemšína. Diplomy budou připraveny v Lovecké boudě na úpatí Třemšína, kde bude do 16 hodin připraveno občerstvení.

Výšlap na Chvojnou:

Nový Knín - Novoroční výstup na Chvojnou startuje ve 13 hodin na náměstí v Novém Kníně.

Výstup na Veselý vrch:

Prostřední Lhota - Silvestrovský výšlap na Veselý vrch začíná hodinu po poledni v Prostřední Lhotě.

Novoroční pochod:

Sedlčany – Tradiční Novoroční pochod, který pořádají sedlčanští turisté, má řadu příznivců. Členové turistického oddílu při TJ Tatran Sedlčany zvou nejen svoje členy, ale i další zájemce, na šťastné vykročení do roku 2016. Sraz na společný výšlap je v pátek 1. ledna u Kulturního domu Josefa Suka ve 13 hodin. Trasa je přibližně dlouhá 9,5 kilometru a vede ze Sedlčan do Deštna, Příčov a zpět.