Příbram – Páteční večer mohou rockeři strávit na koncertě v Bunggrru u Kovohutí. V klubu vystoupí kapely Chilliguns, Avion a Annanna's. Začátek je ve 20 hodin. Vstupné je 80 korun.

Dobříš – Komu není lhostejné životní prostředí, může se zapojit do úklidu města. „Na základě tradiční výzvy města Dobříše v rámci celosvětového Dne Země se v týdnu zapojíme celkem na dvou místech do úklidu odpadků v Dobříši. V sobotu budeme od 9:00 hodin sbírat na vypuštěném Papeži na zpřístupněném ostrově." říkají o akci organizátoři.

SedlčanySedlčanská kotlina ožije v sobotu dalším motoristickým svátkem. Tentokrát se v Sedlčanech představí rallycrossoví a autocrossoví závodníci z řad profi jezdců, ale i pouhých nadšenců motosportu. Začátek závodů je od 11 hodin.

Vacíkov – Obec Hvožďany a sdružení Čechy nad zlato ve spolupráci s Brdy nad zlato pořádají 3. jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou přírodou proti průzkumu a těžbě zlata. Bude se konat v sobotu 25. dubna a začne ve 14 hodin na návsi ve Vacíkově. Po zahájení a vystoupení hostů následuje pochod po naučné stezce a pro malé výletníky je připravena sladká odměna v podobě zlaťáků z Petráškovy hory. Účastníci zhlédnou také ukázky rýžování zlata. Tradiční občerstvení zdarma bude u staré školy. Pro zájemce je zajištěna bezplatná autobusová doprava do Vacíkova a zpět. Z Pozdyně odjíždí autobus ve 13.15, o pět minut později zastaví ve Hvožďanech, ve 13.30 má autobus zastávku v osadě Mýta, ve 13.35 v Roželově a ve 13.45 bude ve Vacíkově. Bezplatná autobusová doprava do Vacíkova je zajištěna také z Rožmitálu pod Třemšínem. Autobus vyjede ve 13 hodin z autobusového nádraží.

Petrovice – Husova kazatelna u Petrovic na Sedlčansku bude v sobotu místem setkání a uctění památky Mistra Jana Husa. Šest století, které uplynou od krutého rozhodnutí kostnického koncilu, je příležitostí, jak si tuto historickou postavu připomenout. Průvod vyjde k památnému viklanu z návsi v nedaleké Žemličkově Lhotě v sobotu v půl třetí odpoledne.

Rožmitál - V Rožmitále pod Třemšínem na nádvoří Podbrdského muzea se bude konat 26. dubna v 15 hodin druhý festival dechových orchestrů Rydvalův Rožmitál. Zahraje při něm orchestr Rožmitálská Venkovanka a nejstarší jihočeská dechovka Babouci. Slovem bude provázet Josef Pospíšil. Předprodej vstupenek zajišťuje rožmitálský kulturní klub.

Příbram - Vážení přátelé Hornického muzea Příbram, srdečně Vás zveme na Koncert v šachtě – vystoupení pěveckých sborů Arytmie Praha a Gambale, které se uskuteční tuto sobotu 25. 4. v prohlídkovém areálu dolu Vojtěch. Společný jarní koncert pěveckých sborů Arytmie Praha a Gambale. Smíšený sbor Gambale vznikl začátkem roku 2013. Jeho počátky můžeme ale vystopovat již o dva roky dříve. Postupně sesbíral účastníky kurzu pro „nezpěváky", z nich se stali „zpěváci" a lektorku kurzu povýšil na sbormistryni. Sbor čítá bezmála 30 členů. Repertoár je velmi pestrý, zahrnuje lidovou hudbu, uměle vytvořené písně, klasickou hudbu a v neposlední řadě černošské spirituály či gospely. Začátek je v 18 hodin.

Zajímáte-li se o přírodu a její ochranu, využijte také poslední víkendovou šanci navštívit výstavu Netopýři, která mj. prezentuje řadu zajímavých fotografií. Výstava je přístupná do konce měsíce dubna v areálu dolu Vojtěch.