Rožmitál – V sobotu se v areálu Podbrdského muzea od 10 hodin koná osvětová akce k poctě Dne Země. Akce je vhodná pro veřejnost bez rozdílu věku.

Příbram – Spolek ve čtvrtek se výjimečně představí v neděli. Přichází s hudební akcí s názvem Albert Vila Quartet od 20 hodin v kavárně Belvederu. Pokračují tak výtečné jazzové večery v Příbrami.

Bohutín – Na rybníku Pecováku v Bohutíně se v sobotu od 8 do 12 hodin konají rybářské závody.

Dobříš – Do neděle pokračuje na území Dobříše a okolí úklidová akce ke Dni Země. Kdo chce, může pomoci. Sběr řídí měst, takže igelitové pytle a gumové rukavice dostanete na radnici. Za nalezenou raritu můžete vyhrát sladkou odměnu, když na radnici pošlete fotografii a bude vylosovaná jako nejlepší.

Dobříš – Občanské sdružení Dotkni se promítá v neděli od 18.30 hodin v Kulturním středisku Dobříš film Taxikář. O čem je děj? Travis Bickle je vojenský veterán, který po návratu z Vietnamu trpí nespavostí. Najde si proto práci jako noční taxikář. Během nekonečného popojíždění „špinavými“ ulicemi New Yorku naráží jen na násilí, drogy a prodejný sex.

Rožmitál - V sobotu se koná hasičská soutěž o Erb města Rožmitálu p. Tř. na parkovišti u autobusového nádraží. Začátek je v 10 hodin.