Příbram – Na sobotu připadají oslavy Dne železnice a připomenutí výročí 140 let od zahájení provozu na železniční trati Zdice – Protivín. V tento den vyjede v 9.28 ze Zdic do Příbrami (příjezd 10.06) a Březnice (příjezd 10.30) historický vlak tažený parní lokomotivou Papoušek. Na vlakovém nádraží v Příbrami se mohou návštěvníci po celý den těšit na jízdy historickou šlapací drezínou, jízdy historického motorového vlaku na vlečku do Kovohutí, vyhlídkové jízdy retro minibusu na exkurzi do Pivovaru Podlesí a návštěvu hornického muzea na Březových horách. Dále na výstavu o historii železniční dopravy, exkurzi na pracoviště řízení provozu výpravčím a výstavu vojenské techniky a přepravy vojska po železnici. Také letos nebude chybět Divadlo Za Vodou z Čenkova tentokrát s divadelní hrou Zářivá Hvězda, dětský koutek plný her, chutné občerstvení a prodej upomínkových předmětů. V Březnici na nádraží po příjezdu parního vlaku v 10.30 bude dále probíhat od 10.30 do 11.30 hudební představení dechové hudby Rožmitálská Venkovanka a rovněž jízdy kolejové šlapací drezíny.

Rožmitál - V rožmitálském společenském centru se bude konat v neděli 11. září od 17 hodin podzimní koncert vážné hudby, při kterém se představí člen souboru opery Národního divadla v Praze Tomáš Jindra, ředitel kúru a varhaník v katedrále sv. Víta v Praze Josef Kšica a přední český hobojista, profesor Pražské konzervatoře Jan Thuri. Vstupné je 100 korun, vstupenky předprodává rožmitálský kulturní klub.

Příbram – Mezinárodní prodejní výstava nožů a chladných zbraní Nože 2016 se koná v sobotu 10. a neděli 11. září v Kulturním domě Příbram. Přístupná bude v sobotu od 8 do 18 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

Příbram – Hornické muzeum Příbram při příležitosti Dnů evropského dědictví pořádá v sobotu komentované procházky po Březových Horách, po místech s důlní historií. Procházky začínají v 11, 13 a 15 hodin v areálu Ševčinského dolu, trvají přibližně 90 minut. Vstupné činí symbolických pět korun. Součástí speciální nabídky Hornického muzea Příbram na sobotu je zvýhodněné vstupné do všech expozic rovněž za pětikorunu. Návštěvníci se mohou těšit na například na obří vodní kolo dolu Drkolnov, jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou, zážitkové putování podzemím dolu Anna a Vojtěch, historické parní stroje či jedinečný výhled na okolí z ochozu věže Ševčinského dolu.

DobříšSvatováclavské slavnosti se v Dobříši uskuteční v sobotu od 10 do 18 hodin. „Čekají na vás kostýmované prohlídky expozice, kde si můžete prohlédnout rekvizity z natáčení seriálu Tři mušketýři, poslechnout hudební vystoupení žáků ZUŠ Dobříš a zhlédnout taneční vystoupení spolku KUS žen," informuje Tereza Vyhlasová ze zámku Dobříš.

Příbram – V pátek začíná Příbramská svatohorská šalmaj. Ta startuje na náměstí TGM, kde bude program od 11:00 do 23:00. V sobotu se hlavní program přesune na nádvoří před Svatou Horu, vstupné je 70 Kč. Hlavní program bude od 10:00 do 23:00. Program šalmaje a dalších akcí na jdete na www.pribransky.denik.cz.