Rožmitál – Římskokatolická farnost Starý Rožmitál zve širokou veřejnost na pouť na Třemšín. V neděli 9. srpna se bude konat v 10.30 poutní mše svatá u kapličky se vzpomínkou na Jakuba Jana Rybu. Hlavním celebrantem bude kardinál Miloslav Vlk. Zpěvem a hudbou bohoslužbu doprovodí Rožmitálský chrámový sbor a Třemšínská kvítka. Po mši svaté bude možnost posezení a občerstvení.

Příbram – Galerie Františka Drtikola Příbram otevřela výstavu s názvem 35 x LOGO PRO PŘÍBRAM. Výstava bude přístupná do 23. srpna denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Symbolické vstupné činí 15 Kč. Výstavu připravila galerie ve spolupráci s odborem kancelář města Příbrami. Ředitelka galerie Hana Ročňáková a vedoucí odboru kancelář města Zuzana Kučerová srdečně všechny zájemce na tuto zajímavou výstavu zvou. Po skončení výstavy bude zveřejněna elektronická podoba všech 35 log.

Příbram – O nadcházejícím víkendu se můžete ochladit dokonce i na ledové ploše příbramského zimního stadionu. V sobotu i v neděli bude totiž od 10 do 12 hodin otevřeno veřejné bruslení. Veřejnost si tak může vyzkoušet novou ledovou plochu, která v minulých týdnech prošla rekonstrukcí. Vstupné za dvě hodiny je 30 korun.

Dobříš – V galerii JCM dobříšského zámku můžete navštívit výstavu Hvězdy stříbrného plátna. Výstava zachycuje období zlatého věku československé kinematografie, představí se vám hvězdy stříbrného plátna první republiky a protektorátu a jejich další osudy. Během návštěvy zhlédnete například osobní předměty Adiny Mandlové, originály filmových plakátů, dobových fotografií a karikatur. Nechybí zde herecká šatna, čtenářský koutek s dobovými časopisy či zákoutí s módou a doplňky. Na výstavu můžete vyrazit po oba víkendové dny od 9 do 17 hodin.

Dobříš – V sobotu od 8 do 12 hodin si opět můžete vyrazit nakoupit od farmářů a regionálních prodejců na Regionální trh do Dobříše. Přihlášeno je kolem 40 prodejců s různými druhy zboží. Těšit se můžete na bylinky, zavařeniny, koření, pečivo, sýry, zeleninu a ovoce, ale také na šperky, hračky či dětské oblečení z rukou šikovných řemeslníků.