Sedlčansko – Kolotoč letošního ročníku Brdské ligy se již naplno rozběhl a blíží se k Sedlčanům. V sobotu 23.7. a neděli 24.7. můžete navštívit dvoukolo Brdské ligy na hřišti v Solopyskách, kde své závody již tradičně pořádají SDH Solopysky a SDH Líchovy. Sobotní klání v Solopyskách začne ve 12.oo hod, nedělní soutěž začíná v 10.oo hod. Do soutěže mohou nastoupit všechna družstva, která se zaregistrují u pořadatelů 15 minut před začátkem soutěže. Po ukončení sobotních soutěží se všichni mohou těšit na rokovou diskotéku Vilda a Langy. Vstupné je pro všechny závodníky i diváky zdarma.

Bohutín - V Dole Řimbaba v Bohutíně se v sobotu koná hornické odpoledne. Otevřena bude expozice minerálů a uvidíte ukázky vrtání a bagrování. Připravena bude i ruční ražba speciálně pro malé návštěvníky. Vstupné je dobrovolné a začátek je od 13 hodin.

Nový Knín – Nový Knín oslaví 830 let. Oslavy se odehrají na náměstí Jiřího z Poděbrad, s výjimkou pátečního vystoupení ledrenské dechovky (Corpo Bandistico Valle di Ledro), které proběhne ve staroknínském kostele svatého Františka z Assisi. Program: pátek 16.00 – 22.30 hodin – náměstí Jiřího z Poděbrad – Nástroj Snahy, MessenJah + DJ Dirty Growa, Karát (Kabát Revival). Pátek od 18.00 – kostel sv. Františka Starý Knín – Corpo Bandistico Valle di Ledro. Sobota 13.00 – 22.00 hodin – náměstí Jiřího z Poděbrad – Corpo Bandistico Valle di Ledro, St. Johnny blues, Flok S.K.H., Ventus, předvedení Podepsání Knínského smíru, Viktor Dyk & WAW, Anna K & Band. Během sobotního odpoledne bude doprovodný program, zaměřený na minulost i současnost Nového Knína. Pro dospělé i děti budou připraveny ukázky historických řemesel a dovednostní soutěže. Představí se také ve městě působící spolky. V sobotu od 09.00 do 18.00 hodin se uskuteční v sokolovně Včelařské slavnosti při příležitosti 240 let od udělení patentu první včelařské škole v Čechách a 110 let od vzniku místní včelařské organizace.

Věšín – První ročník Country a folkového festivalu k otevření CHKO Brdy s názvem Třemšínský hvozdík se uskuteční v pátek a v sobotu ve Věšíně na hřišti. V pátek začne festival od 20 hodin hraním u táboráku – zazpívá ženský sbor Jany Hejkrlíkové Bacha Baby, bude prostor pro volnou zábavu a grilování. V sobotu pak program vypukne od 13 hodin. Představí se Hormon band, Jirka Hejnic Band, Petr Vašina, Sousedé, Jindra Keják, Taxmeni, O.K.Mžik a Nástroj snahy – akustik.

Solenice – Kdo ještě nestihl den otevřených dveří v orlické hrázi, může využít středečních a sobotních exkurzí, a jak slibuje průvodce Martin Slavík, návštěvníci letos uvidí ještě více. V letní sezoně má turista možnost zúčastnit se exkurze každou sobotu v 11 hodin a také ve středu ve stejný čas. Stačí se objednat na čísle 737506950. Exkurzi mimo dané časy může objednat skupina, která skýtá 15 a více lidí. Pak je exkurze možná kdykoli (sedm dní v týdnu) mezi 7. a 19. hodinou. Rezervace je povinná na čísle 737 50 69 50 nebo e-mailu pisecko@email.cz.

Petrovice – Přátele dechovky a potěší v neděli od 14 hodin hudební vystoupení v zámeckém parku v Petrovicích u Sedlčan. Vyhrávat k tanci a poslechu bude skupina Jižané.

Kosova Hora – Ve dvoře u Havlíčků v Kosově Hoře zahraje v sobotu od 20 hodin do půlnoci skupina SEDBEND. V této době se uskuteční také výuka country tanců.

Drážkov – Ve Váchově špejcharu v Drážkově u Svatého Jana je možné aktuálně navštívit v galerii výstavu obrazů Pavla Hlavatého a v prvním patře prezentuje šperky Šárka Krámská. V této obnovené barokní sýpce mohou návštěvníci také obdivovat historické motocykly a mnoho dalších zajímavých objektů, které jsou zde trvale umístěny. Otevřeno je o prázdninách denně od 13 do 17 hodin a pro předem objednané skupiny i v jiném čase.

Dobříš – Ani letos by si hudební fanoušci neměli nechat ujít tradiční dvoudenní hudební akci na hřišti za dobříšskou sportovní halou, kde v pátek v sedm hodin večer startuje Summer Fest. Letošní hudební koktejl je zajímavý především žánrově. „Užijete si rock, reggae, industrial folk, klezmer i funky muziku. Přijedou kapely, které znáte, milujete, ale i ty, které v Dobříši zatím nehrály, ale mají obrovský potenciál posluchače zaujmout. Neváhejte a přijďte, léto a muzika, to patří k sobě," zve na víkend plný hudby Jindřiška Kastnerová z Kulturního střediska Dobříš. Na Summer Festu vystoupí držitelé žánrové ceny Anděl – hudební projekt Kittchen, pohodové Švihadlo, funky kapela Megaphone, klezmer a balkánskou dechovku hrající Cirkus Problem, elektroničtí U-Prag, DJ Radia1 Jerry Žák a místní kapelky ChilliGuns a Vem si Zyrtek. Děti a rodiče čeká hudební interaktivní program Příhody kluka BomBarďáka. Festival dnes rozjede známá dobříšská hudební osobnost a Dj Radia 1 Jerry Žák, kde v současné době uvádí Hitparádu R1.