Sedlice – V sobotu se v Sedlici koná už počtrnácté Vánoční zpívání. Od 16 hodin začne jarmark, při kterém se mohou návštěvníci podívat na výstavu betlémů a potom si zazpívat koledy za doprovodu Karla Jindřicha a Libora Krmáška. Zpívání na návsi zakončí ohňostroj. Mezi občerstvením nebudou chybět svařák, řízky z kapra nebo klobásy. Druhá část akce se bude konat v hospůdce Pod Hůrkou, kde se můžete radovat při soutěžích a tanci.

Příbram - V sobotu si děti mohou vybrat pod vánočním stromkem první dárky. V příbramském divadle pro ně i letos připravili den plný pohádek, živé hudby a vánočního cukroví. „Máme opět krásné dárky a děti si mohou vybrat dárek podle libosti. Přijdou i lesní skřítkové i sněhulák," sdělila příbramskému deníku zástupkyně ředitele Anna Čiperová. Nebudou chybět ani sádky s pstruhy a jarmark. Na památku si rodiče i děti mohou odnést i fotografie pořízené ve fotokoutku. Děti se mohou těšit na představení Kubula a Kuba Kubikula a Vánoční Sněhánky s Michalou Dolinovou a promítání pohádek Mimoni a Popelka. Začátek je v 10 hodin. Vstupné 70 korun.

Březnice – V březnickém zámku bude tuto sobotu živo, protože se koná tradiční Advent na zámku Březnice. Nádvoří zaplní muzikanti i trhovci. Od 10 do 16 hodin mohou zájemci navštívit oživené prohlídky zámku s ukázkami lidových zvyků a tradic, koledami, vánoční hrou a jedinečnou možností zhlédnout zámecký Pálffyovský betlém. O program nebude nouze ani večer. V 19 hodin začne adventní koncert v hudebním sále zámku Poslán jest od Boha anděl.

Příbram – Na adventní zpívání zkouší v těchto dnech členky sboru Jany Hejkrlíkové z Domu dětí a mládeže Příbram. Zpívání se koná po bohoslužbě v neděli od 10 hodin v kostele Mistra Jakoubka ze Stříbra na Březových Horách.

RožmitálVe Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem se bude konat v neděli od 18 hodin program nazvaný Pěvecká pocta Antonínu Dvořákovi s vynikajícími umělci a křtem CD. Nenechte si ujít mimořádné a jedinečné vystoupení sólistek opery Národního divadla v Praze, sopranistky Simony Procházkové a altistky Jany Sýkorové, které bude na klavír doprovázet rovněž člen Národního divadla Bronislav Procházka. Hlavním bodem programu budou Dvořákovy Moravské dvojzpěvy, dále zazní duety ze světových oper. Umělci na koncertě představí program nového CD dvojzpěvů, které pokřtí. Na závěr nebude chybět ani vánoční hudba. 

SedlčanyDokumentaristku Juditu Křížovou, která zemřela tragicky před deseti lety, chtějí připomenout její rodiče prostřednictvím dokumentů, které stačila natočit. Přehlídka začíná v neděli v 18 hodin v sedlčanském kině a bude zahrnovat snímky: Já jsem já, vyprávějícím o originálním hudebním skladateli, České titulky – Dana Hábová, což je dokument o známé překladatelce a Cesta za pěti kruhy – snímek o Jaroslavu Hatlovi a jeho koni a jejich olympijské reprezentaci v Athénách. Judita Křížová vyrůstala na samotě u Kosovy Hory, po absolvování sedlčanského gymnázia byla přijata na FAMU – obor dokumentárních filmů. Absolvovala také stáž scénáristky v George Lucase v Kalifornii. Měla spoustu plánů, které však nedokončila. Zemřela ve věku 33 let. I za ten krátký čas, který jí byl dopřán, má za sebou poměrně rozsáhlou filmografii. Má na kontě kolem dvaceti dokumentárních snímků a filmů natočených pro Českou telefizi. V roce 1994 byl například uveden dokument o sochaři Pavlu Opočenském, o rok později vznikl film o kampani pro Výbor dobré vůle Olgy Havlové, v roce 1995 uvedla Česká televize film o muzikantce a zpěvačce Zuzaně Navarové. (kh, mb)