Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend: Na výstavu betlémů nebo na burzu, vyberte si

Příbram - Po týdnu jsme pro vás vybrali několik tipů na víkendové akce.

19.12.2014
SDÍLEJ:

V Příbrami si opět prohlédnete betlémy.Foto: Kateřina Chourová

SedlčanyFarmářské trhy se opět stanou vítanou příležitostí k prodeji a nákupu regionálních produktů. Zároveň navodí v sobotu od 8 do 12 hodin vánoční atmosféru. Na náměstí T. G. M. vystoupí s kulturním programem žáci Základní umělecké školy Sedlčany a Blue Orchestra pod vedením Václava Calty. Součástí trhů bude také regionální soutěž cukrářů a pekařů, kdy návštěvníci rozhodnou o nejlepší sedlčanské vánočce. Na programu se pořadatelsky podílí Sdružení obcí Sedlčanska s 1. FC Taverny.

Příbram – V Galerii F. Drtikola Příbram pokračuje tradiční výstava příbramských betlémů. Pořádá ji Hornické muzeum Příbram a Spolek Příbramští betlémáři. Výstava potrvá do 11. ledna 2015. Otevřeno: 5. 12. 2014 až 11. 1. 2015 od 9 do 17 hodin, 24. 12. 2014 od 9 do 12 hodin, 31. 12. 2014 je zavřeno. 1. 1. 2015 je otevřeno od 13 do 17 hodin. Vstupné je pro dospělé 20 Kč, děti, studenti a senioři zaplatí 10 Kč.

Příbram – Spolek Prokop pořádá v sobotu od 8 do 12 hodin tradiční sběratelskou burzu v hospůdce Na Marii na Březových Horách. Na burze budou výhradně předměty spjaté s příbramským regionem, tedy obrazy, minerály a zkameněliny, tématika hornictví a hutnictví, literatura a podobně. Nákupem můžete udělat vánoční radost svým blízkým.

Příbram – V pátek 19. prosince bude při vernisáži v 16:00 hodin v prostorách Mníšecké kaple na Svaté Hoře zahájena tradiční výstava betlémů. Výstavu pořádá Spolek příbramských betlémářů. Část výstavy, umístěné v Mníšecké kapli, bude otevřena od 20. 12. do 4. ledna 2015, a to denně od 10:00 do 16:00 hodin. Další část výstavy bude ve Svatohorském poutním muzeu až do 2. února 2015.

Příbram - Moderní design, neotřelý pohled mladé návrhářky a inspirace fetiš kulturou. Taková je výstava Sklo, šperk, objekt Kateřiny Handlové, čerstvé absolventky Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Své práce vystavuje od roku 2007 pravidelně také v expozicích významné přehlídky návrhářů Designblok v Praze. Výstava potrvá v Galerii Františka Drtikola Příbram až do 18. ledna.

Rožmitál - V galerii Podbrdského muzea v Rožmitále obdivovat největší výstavu drátenického řemesla v Čechách. „Výstava zahrnuje sbírku Cechu uměleckých dráteníků Čech a Moravy a zápůjčky ze soukromých sbírek," zve na výstavu Marie Kabátníková z muzea. Otevřeno je o svátcích 26. 12. od 9.00 -12.00 a od 13.00 – 16.00 hodin, 27. 12. – 30. 12. od 13.00 – 16.00 hodin. V roce 2015 pak 2. 1. – 6. 1. od 9.00-12.00 a od 13.00-16.00 hodin. Návštěvu galerie můžete spojit s návštěvou muzea a kostela sv. J. Nepomuckého na rožmitálském náměstí, kde 26. 12. od 17.00 zazní Česká mše vánoční Hej mistře… Pokud chcete vidět také expozici J. J. Ryby, autora České mše vánoční a svátečně vyzdobenou městskou domácnost z roku 1920, betlém v životní velikosti vyrobený ze sena, pak navštivte o Vánocích Podbrdské muzeum v Rožmitále.

Autor: Redakce

19.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení