Příbram – V pátek končí plavecká výuka a od pondělí je i ve všední dny bazén přístupný veřejnosti bez omezení. Od pondělí do pátku od 06,00 do 22.00 hodin, v sobotu od 10.00 do 21.00 hodin, v neděli a svátky od 9.00 do 20.00 hodin. Tobogány jsou k dispozici každý den od 10.00 hodin.

Rožmitál – Podbrdské muzeum Rožmitál pod Třemšínem ve spolupráci s firmou Efko a Technickým muzeem v Brně pořádají interaktivní výstavu pro celou rodinu Fenomén Igráček. Výstava je v Podbrdském muzeu v Rožmitále. Otevřena je od od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 50 a pro děti 30 korun.

Podlesí – Divadelní soubor Skalka sehraje v Lesním divadle Na Skalce v režii Josefa Hudečka divadelní hru Věroslava Parkana Zlatá voda – hra z prostředí lázní Sv. Kateřiny u Počátek, trochu historie, života i humoru. Představení můžete navštívit v pátek 26. června, sobotu 27. června, pátek 3. července, sobotu 4. července a v neděli 5. července. Začátek představení je vždy ve 21 hodin. Občerstvení zajištěno. K návštěvě lesního divadla v Novém Podlesí srdečně zvou členové Divadelního souboru Skalka.

Křešín – Sbor dobrovolných hasičů v Křešíně pořádá v pátek tradiční Pohádkový les. Přijeďte do Křešína, kde na vás a vaše děti čeká cesta krásnou přírodou plná pohádkových postaviček, plnění úkolů, odměn a dalších překvapení. Start a cíl je u obecního úřadu, celou akci moderuje Karel Moravec. Pro děti jsou připraveny soutěže, tvořivý kroužek i bohatá tombola. V 15 hodin program zpestří raperka SharkaSs. Dále mimo jiné uvidíte vystoupení Hořovických mažoretek, taneční skupinu street dance a možná i přijde i kouzelník, který bude závěrem pohádkového odpoledne. Začátek je od 14 hodin. Akce je vhodná jak pro malé děti, tak díky zpestření raperky SharkaSs i pro starší děti. Doprovodný program je zdarma, vstupné do Pohádkového lesa činí 50kč/dítě (doprovod zdarma). Občerstvení je během celé akce zajištěno.

Dobříš – Dobrovolní hasiči v Dobříši slaví v sobotu 130 let od založení sboru. Na programu, který začíná v 8 hodin ráno, je průvod v ulici Plk. B. Petroviče, soutěž na louce Nad Papežem a večerní zábava na louce. V rámci programu proběhne průvod hasičů a vlajkonošů, uctění památky J. Štěpánka, stužkování praporů, hasičská soutěž – Memoriál J. Štěpánka a ukázka útoku mladých hasičů.

Klučenice – Obyvatelé Klučenic a okolí se připravují na oslavu 150 let existence místní školy. Celou akci pořádá Základní škola a Mateřská škola Klučenice společně s Občanským sdružením a za podpory obecního úřadu v Klučenicích, který je zřizovatelem školy. Součástí oslav, které se konají v sobotu a v neděli, budou dny otevřených dveří. Sobotní program od 10 hodin obsahuje slavnostní zahájení s vystoupením hostů, kulturním programem, ukázkami ze staré kroniky, prohlídkou školy a pohoštěním. V neděli bude škola otevřená zájemcům k prohlédnutí.

Milín – Sedmý ročník výstavy Kaktusy a sukulenty se koná od pátku do neděle 28. června v předsálí kina v Milíně. Veřejnosti je výstava otevřená vždy od 8:00 do 17:00 hodin. „Výstava je jako vždy prodejní. Vstupné je dobrovolné, pro školy je vstup zdarma, zvou zájemce na výstavu pořadatelé.