Příbram – Státní okresní archiv Příbram zve všechny zájemce v rámci celorepublikových oslav Mezinárodního dne archivů v sobotu od 9 hodin do 19 hodin na Den otevřených dveří. Na programu jsou prohlídky archivu každou celou hodinu, (poslední prohlídka v 19 hodin), v badatelně budou k prohlédnutí zrestaurované, dosud neznámé fotografie a jiné archiválie z důlní katastrofy z roku 1892, nově zakoupená listina z roku 1712, faksimile Strahovského evangeliáře, otevřena bude také výstava Let Sokola Příbramí – věnovaná 150. výročí založení příbramského Sokola doplněná multimediální prezentací dobových fotografií.

Příbram – V sobotu v horní části Pražské ulice se koná od 8 do 12 hodin Zeleninový trh.

Drážkov – Chcete vědět více o kauzách, které jsou součástí života známého reportéra, novináře a spisovatele Josefa Klímy? Přijďte v sobotu od 15 hodin do Váchova špejcharu v Drážkově a zeptejte se Josefa Klímy sami.
V prostorách barokní sýpky se uskuteční beseda se známým českým novinářem, spisovatelem a televizním reportérem.

Podlesí – Kynologický klub Příbram srdečně zve všechny páníčky se svými pejsky na 1. ročník Voříškiády do Podlesí. Přihlašování pejsků: 8.00 – 9.00 hodin, zahájení voříškiády v 9.00 hodin.

Dobříš – Svazek obcí Dobříšska a Novoknínska a Svazek obcí Střední Povltaví k projektu Společná propagace regionu Brdy – Vltava v sobotu pořádají Regionální veletrh cestovního ruchu Od Brd k Vltavě. Ten se bude konat od 9 do 15 hodin v prostoru autobusového nádraží na Mírovém náměstí a v případě špatného počasí v kulturním domě.

Dobříš – Zámek dětem je sobotní akce na zámku věnovaná zejména rodinám s dětmi, na které čeká bohatý hudební a zábavný program, během dne pobaví děti i rodiče Vanda a Standa, na děti čeká pohádka o Kašpárkovi a princezně, po celý den budou prohlídky zámku určené nejen dětem od 10 do 18 hodin.