Příbram – Příznivci irské a keltské hudby se mohou v pátek večer vydat do Čajovny Na Zemi v Pražské ulici v Příbrami, kde od 20 hodin začíná Imbolc, čili irská oslava přicházejícího jara. Návštěvníci se mohou těšit na hudebně taneční večer. Vstup je dobrovolný. Organizátoři vtipně připomínají, že kdo dřív přijde, ten dřív stojí. Zahrají Petra Fabianová a Petr Ježek.

Dobříš – V neděli v 17 hodin začíná v Kulturním domě Dobříš výstava Františky Janečkové s názvem Malováním k sebepoznání. Výstava obrazů výtvarnice a terapeutky, absolventky dobříšského gymnázia potrvá do 24. února.

Březnice – V pátek se v březnickém kulturní domě koná po roce opět tradiční Reprezentační pivovarský ples. Na návštěvníky čeká bohatý program.Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v trafice U Nuslů v Březnici.

Vysoká – Chcete se dozvědět skutečnou pravdu o ženách, lidech a souhvězdích? Pravdu se dozvíte při historkách čtených i zpívaných v sobotu ve Vysoké u Příbramě od Mužů z Hauzu, Libora Michvocíka a Petra Vašiny, kteří vystoupí se svým (nejen) hudebním programem. Vystoupení začíná v půl osmé večer v Hostinci U Cempírků.

Rožmitál – Sbor dobrovolných hasičů Rožmitál pod Třemšínem pořádá tradiční Ples hasičů, který se koná v sobotu v rožmitálském společenském centru. Začátek je ve 20 hodin, k tanci a poslechu hraje skupina Brdská pětka, vstupné je 90 korun. Ve stejný den se od 14 hodin bude konat dětský karneval. Zahraje při něm Dalibor Ondrušek.

Rožmitál – Mateřské centrum Rozmarýnek pořádá dětský maškarní bál. Bude se konat ve velkém sále společenského centra v Rožmitále pod Třemšínem v neděli od 15 hodin.