Horčápsko – V pátek začíná 6. ročník festivalu Kačeři na louce v Horčápsku. Hudební složka startuje v pátek, kdy na warm up zahrají PB Jungle company, vše v rytmu drum´n´bassu a také příbramská kapela Pawnshop. páteční program začíná ve 20 hodin, sobotní v 16 hodin. Sobotní živá produkce nabídne různorodý program. Z živých kapel se můžete těšit na pražské ska uskupení Discoballs. Dále na táborskou kapelu Bros´n ´Beasts, která dorazí i se svým americkým frontmanem a předvede koncert plný kytarových rifů. Z Prahy dorazí i Simple Muffin, kteří se předvedli již na zimní podobě festivalu. Plzeňský kraj bude zastupovat punkrocková kapela s příznačným názvem Amores Perros. Pozvolna se přesuneme do příbramského okresu a závěrečným dvěma kapelám. The Streetfighters přivezou pořádnou dávku hardcoru. Kapela Výčep, jednoduše řečeno legenda příbramského rocku. Druhá stage bude dunět v rytmech taneční hudby. Zde si přijdou na své všichni příznivci všech odnoží housu. Je libo pravý nefalšovaný deep vocal house, uslyšíte od českého matadora Viléma, kterého doprovodí na saxofon Kuba Ročňák. Je na co se těšit. Dalším z DJs bude plzeňský Da Moon, kterého budete moci slyšet na Kačerech místo avizovaného hraní na Mácháči v ten samý den. Dalším DJem ze stáje NUbreed.cz booking bude Soundjet, ten vás rozhýbe v rytmech tech-housu. Po loňském úspěchu se představí jedna třetina projektu Substance-D a to DJe Duffa a jeho podoba electro housu. V neposlední řadě naservíruje řádnou dávku electra, čím dál tím více oblíbený DJ Šlapy. Celý večer rozjede a vás rozehřeje JOhn Happy, kačeří resident. Na závěr a ranní electro set zahraje příbramský DJ Fedy, člen sound systemu Mushroom.

Sedlčansko – Raně středověká bitva Rogar se uskuteční 20. a 21. srpna v Brdečném u Neveklova. Sdružení pro oživení historie Midgard slibuje návštěvníkům vikinsko–slovanskou bitvu. Začátek programu bude ve 12 hodin. K vidění bude také tábor válečníků, ukázky zbraní a zbrojí s možností vyzkoušení, dobová řemesla, turnaj v hodu oštěpem, lukostřelba, vikinské hry a další. V neděli je program stejný, ale začíná už v 11 hodin. Organizátoři slibují, že akce se bude konat za každého počasí.

Příbram – V Hornickém muzeu Příbram pokračuje až do 30. září výstava panenek s názvem Holky, pojďte si hrát.

Vysoký Chlumec – V Muzeu vesnických staveb Středního Povltaví začíná v sobotu Den řemesel – představení řemesel spojených s vesnickým hospodářstvím. Do 30. října je tam i výstava Sekyry a sekyrnické řemeslo.

Příbram – Na Dvořákově nábřeží u Hořejší Obory se v sobotu od 8 do 12 hodin konají farmářské trhy. Tentokrát je pořádá město. Zákazníci tam najdou předešvím zeleninu, ovoce, ale i bělčické brambory nebo sýry a také ryby.