Příbram – 20. ročník mezinárodní prodejní výstavy nožů a chladných zbraní se koná už v sobotu a v neděli v příbramském kulturním domě. Tradičně bude doprovázen pestrým programem pod širým nebem. V sobotu je otevřeno od 8 do 18.00 hodin, v neděli od 9 do 12.00 hodin. Sobotní program: 11.00 - 13.00 - Vystoupení kapely Pohodáři, 13.30 - 15.30 - Vystoupení kapely Od plotny skok, 16.00 - 18.30 - Vystoupení kapely ProVokace s krátkou přestávkou, od 19.00 - Vystoupení kapely Trosky Praha. Vstupné na výstavu, na celý den je 60,- Kč, pro děti 30,- Kč. Příbramský deník je mediálním partnerem výstavy Nože 2011.

Rožmitál – Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem nabízí mimo stálé expozice interaktivní výstavu Expedice středověk. Výstava je umístěna v galerii muzea na 157 m2 a potrvá do 13. listopadu. Každý návštěvník má možnost obléci si historický kostým, brnění, drátěnou košili, osedlat koně, odvážní mohou vyzkoušet mučicí nástroje, kládu, pranýř a husitský vůz. Protože středověk jsou i počátky vzdělanosti, zábavné kratochvíle pro hochy a dívky ověří vaše znalosti řemesel, letopočtů, zbraní, staré češtiny…. Naučíte se psát gotické písmo husím brkem, hrát na zvonkohru a sami si provedete ražbu mince. Fotografování doporučeno! V ceně vstupenky je interaktivní výstava, ražba 1 ks mince, pracovní listy – kratochvíle a vstup do expozice pánů z Rožmitála.

Dobříš – Další Jarmark regionálních produktů se koná v sobotu od 8 do 11.30 hodin na dobříšském náměstí. Čeká vás ochutnávka a možnost nákupu vynikajících vín z Burgundska – kraje vína a středověkých památek. Vyberete si také z široké nabídky originálních francouzských sýrů, paštik a lahodných cukrovinek. Ochutnáte jedinečné produkty, které získaly ocenění Středočeská regionální potravina 2011. V 10 hodin vás a vaše ratolesti jistě zaujme ukázka dojení a přípravy sýru s kozou Amálkou z rodinné farmy Čapí letka.

Příbram – Letní 32. příbramský Huntík Zdeňka Hejkrlíka se uskuteční už tuto sobotu na K-farmě v Žežicích. Největší zajímavostí festivalu bude nejspíše kapela Nezmaři, která bude kmotrem při křtu desky od Zdeňka a Jany. Jinak na festivalu vystoupí celá řada zajímavých hudebních uskupení. První kapela začne hrát ve 13 hodin. Návštěvníci tak mohou trávit den při hudbě až do večera. Příbramský huntík už roky láká posluchače především folkové a country hudby. Většinou si ale organizátoři připraví pro návštěvníky nějaké to překvapení. Tentokrát například pražskou jazzovou kapelu Aurora jazz band s bohatým repertoárem nebo příbramské hudební těleso Cirkus Hulata. Ti zase posluchačům, pro zpestření festivalu, zahrají nejen staropražské písně, ale i jiné kuplety.

Dobříš – V sobotu Dobříš přivítá velké finále Bike Fight 2011, kterému letos předcházely dvě kvalifikace. Z obou kvalifikací postoupilo dohromady 14 nejlepších jezdců, které doplní několik nasazených, kteří uspěli v minulém ročníku. Návštěvníci se mohou těšit nejen na dech beroucí výkony jezdců, ale také na opravdu bohatý doprovodný program, divácké soutěže o hodnotné ceny a kvalitní hudební doprovod. Akce začíná ve 14.00, kdy budou zahájeny oficiální rozjížďky za doprovodu hudby DJs Hrochopanda a Stigma.

Dobříš – Zámek Dobříš pořádá v sobotu tradiční Svatováclavské slavnosti. Stánky se suvenýry a také s občerstvením zaplní po celý den nádvoří zámku.