Na té hlavní odstartoval program ve 14 hodin a postupně se představila místní formace Zlomená čtrnáctka, punkrocková úderka Vypuštěné koupaliště a When in Rains, poprocková skupina ze Strakonic. Všechno příjemné kapely, ale komu hrát. Před pódiem postávala slabá desítka návštěvníků, zhruba stejný počet poslouchal od stolů. První větší ohlas u náctiletých dívek vzbudila až bruntálská skupina Donaha, která živě zní trochu tvrději než v klipech na Óčku.

Když se dívky chystali nahradit pankáči, těšící se na set formace Žádnej stres, začalo lejt jako z konve. Skupina přesto spustila, ale diváci si jen podupávali v budově s barem. Naštěstí se počasí brzy umoudřilo, ale na pogo bylo ještě brzy. První hvězdou Pohoda Festu byli Prague Conspiracy. I přes technické problémy odehráli svůj energický set naplno a hlavně zpěvačky Anety bylo plné pódium. Živelné vystoupení, nesoucí se v rockovém stylu s prvky punku, návštěvníky zaujalo a roztancovalo.

Mezitím už probíhala exhibice skate a BMX na U rampě, kde své triky předváděli přední jezdci z českých skateparků. A také nabírala na obrátkách druhá, jen několik metrů vzdálená scéna, zaměřená na MC a DJ. Zde návštěvníky svým melodickým reggae zaujal Mr. Roll a především charismatický Dr. Kary. Ten sázel jeden hit za druhým, nechyběla Dingy Ding, Tak už to bal, Pravda zvítězí nebo Ganja. Skvělý, silný a pozitivní zážitek.

Na hlavní scéně v té době hrál početný band Bags, po němž nastoupilo Totální nasazení. Trojice kolem Sváti Švába strhla již solidně zaplněné prostranství pod pódiem, kde se od prvního songu Nezapomeneme divoce pogovalo, v zadních řadách pak vesele skákalo. Zazněla řada zásadních hitů typu Nazi-Czech, Slaný, Balkánská, Don Quijote de la Ganja, Činčila, Zloděj z Bagdádu, Oceloví ptáci nebo Černobílý svět, jako přídavek pak zasvítily Zapomenutý sny.

Ale to už se začalo připravovat UDG, kvůli nimž přišlo asi nejvíc lidí. Pro ústeckou kapelu to byl ten den již třetí koncert, ale únava nikde. Naopak, z muzikantů sálala energie a dobrá nálada, bubeník Jugi ve slušivé růžové noční košilce rozdával polibky (skutečné) slečnám v první řadě a kapela sypala jednu hitovku za druhou. Samozřejmě nechyběl Hvězdář, Ruská raketa, Kurtizána či Modlitba, logicky převažovaly rychlejší skladby s výraznými refrény.

Drsoni se poté odebrali na MC a DJ scénu, kde se netrpělivě dožadovali kontroverzní (to je možná slabé slovo) Sodomy Gomory. Ti na sebe, jak je jejich zvykem, nechali dlouho čekat a dorazili až kolem jedné. Nejprve se zjevil DeSade a po vpádu Řezníka začali songem Pořád jenom hate. Atmosféra houstla, kovové zábrany brzy vzaly za své a na pódium lítaly první plastové kelímky. Lidé řádili jako pominutí a rappeři sázeli jednu horrorcoreovou pecku za druhou. Hustý, ale všichni si to zlo a temnotu náramně užili. O úplný závěr třetího ročníku Sedlčanského Pohoda Festu se pak postaralo electroswingové uskupení Universal Swing Brothers. Karel Souček