Zřejmě kvůli nepříliš příznivému počasí se u obecního znaku na návsi sešlo o něco méně masek než loni. Nicméně mezi přítomnými panovala od začátku dobrá nálada. Mezi maskami byl k vidění prvorepublikový četník, Švejk s paní Millerovou, či místostarostka Jana Kosánová jako paní doktorka či samotný starosta obce František Bártík coby téměř dvoumetrová Smrtka. Děti byly za nejrůznější příšery, kovboje nebo roboty. 

U obecního znaku předal starosta obce zástupci masopustního průvodu symbolicky klíče od obecních prostor k následné masopustní veselici a poté se průvod čítající zhruba necelé čtyři desítky účastníků vydal po jednotlivých domácnostech. Aby průvod věděl, kde je čekají s malým pohoštěním, byly domky označené modrým fáborkem na plotě či vratech. 

Zhruba po dvou hodinách, když průvod obešel celou obec, dorazil do místní hospody, kde pro všechny bylo připravené občerstvení v podobě tlačenky, šunky, jitrnic nebo jelítek. „Myslím si, že vzhledem k počasí i chřipkové epidemii můžeme být s účastí spokojení. V jednotlivých domácnostech nás dobře pohostili koblížky, koláči, chlebíčky nebo jednohubkami, a vzhledem k tomu, že je zima, tak na posilněnou alkohol a pro děti čaj,“ zhodnotil letošní masopustní průvod starosta František Bártík.