VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nízkoprahovém klubu najde mládež podporu

Dobříš/ Dobříšský nízkoprahový klub Terén vybudovalo a bude provozovat občanské sdružení NEZDI. Slavnostně otevřen bude ve čtvrtek 30. října v 16 hodin a mládeži nabídne včasnou pomoc v případě problémů, volnočasové aktivity a zázemí. Cílovou skupinou je mládež od 12 do 18 let. Více v rozhovoru s Alenou Mrázkovou, předsedkyní o.s. NEZDI.

21.10.2008
SDÍLEJ:

V nízkoprahovém klubu mají návštěvníci možnost se věnovat různorodým aktivitám. Ilustrační fotoFoto: Deník

Co je vlastně nízkoprahový klub?
Nízkoprahový klub je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Nízkoprahovost spočívá ve volném přístupu bez poplatku, objednání či uvádění účelu návštěvy. To umožňuje maximální dostupnost těchto služeb. Stačí jen přijít a strávit čas ve společnosti vrstevníků. Klub představuje zázemí s „čistým“ prostředím bez drog a násilí.


Jedná se o první nízkoprahový klub v Dobříši či celém Příbramsku?
V Dobříši se jedná o zcela novou službu, která zde dosud nebyla a z komunitního plánování vyplynulo, že zde chybí. V Příbrami nízkoprahový klub není, ani z žádné jiné obce bývalého okresu nemáme o existenci podobného zařízení zprávy.


Jakou bude mít otevírací dobu?
Mladým lidem bude zpočátku otevřen vždy v úterý a čtvrtek od 14 do 19 hodin. Od března je plánován provoz čtyřikrát týdně, tedy v úterý až pátek opět od 14 do 19 hodin.


Kde přesně a z jaké budovy vznikl?
Klub vzniká v Jáchymovské ulici, jedná se o budovu bývalého teplárenského výměníku. Místo jsme vytipovali ve spolupráci s vedením města, má pro službu ideální polohu, od místních škol a autobusového nádraží je to do pěti minut.


Byla přestavba složitá?
Přestavba byla náročná tím, že ji naše sdružení kvůli úspoře prostředků zajišťovalo svépomocí. Odborné stavební práce prováděli řemeslníci, veškeré plánování, vyřizování podkladů, organizování a pomocné práce pak naši členové a dobrovolníci. Rekonstrukce, která stála 315 tisíc korun, a zprovoznění objektu se podařily jen díky řadě bezplatně získaných věcí.


Dokážete odhadnout, kolik je v Dobříši potencionálních uživatelů vašeho klubu?
Služba je nová, počet uživatelů tak odhadujeme na základě údajů ze sociodemografické analýzy. Celkem 1300 osob ve věku 12 až 18 let na Dobříši buď žije nebo sem dojíždí do škol. Jim bude služba nabídnuta a předpokládáme, že 150 různých osob ji bude využívat opakovaně, a tím se stanou uživateli.


Jaké služby či programy jim chcete nabízet?
Hlavní náplní naší činnosti bude pravidelný provoz klubu. Ten doplňuje terénní práce, tedy nakontaktování a práce s mládeží v jejím přirozeném prostředí. Terénní pracovník bude docházet na místa, kde se mladí lidé pohybují, například zastávky nebo parky. Na podzim chystáme v klubu nízkoprahová odpoledne, což je série tématických akcí, které mají v počátku fungování klubu představit mladým lidem jeho prostory, pravidla a kontaktní pracovníky. Připravujeme besedy o cestování, výtvarná odpoledne či fotosoutěž.


S jakými organizacemi na Dobříšsku chcete spolupracovat?
Díky setkávání pracovní skupiny „Děti, mládež, rodina“ v rámci komunitního plánování jsme se seznámili s aktivními dobříšskými subjekty. K nim patří Mateřské centrum Dobříšek, školy či ostatní poskytovatelé sociálních služeb. Chceme se zapojit do místního dění a vytvářet projekty, jejichž součástí bude spolupráce s jakoukoli místní organizací. Při zavádění služby se ale nyní spíše orientujeme na spolupráci s jinými nízkoprahovými kluby v Praze či Zruči nad Sázavou.


Jaká je spolupráce s radnicí?
Město Dobříš se na vzniku klubu podílí velice aktivně. Poskytuje nám prostory za symbolické nájemné, spolufinancuje rekonstrukci a v letošním roce hradí část nákladů, které souvisejí s poskytováním našich služeb.

KAREL SOUČEK

21.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Správci objektů 13 000 Kč

Správci objektů Správci objektu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: správci objektu, OC, Násup: od 7.6.2018 na dobu neurčitou. Mzda: 13 000,- až 15 000,- Kč, Kontakt: Cibulková Jiřina, tel.: 724 351 721 - 8:00 - 16:00 hod., e-mail: obchod@equitana.cz, Místo výkonu práce: RUBILIS, s.r.o. provoz Martinice, Simínský mlýn č.p. 17, Martinice, 262 72 Březnice. Pracoviště: Rubilis, s.r.o. provoz martinice, Simínský mlýn, č.p. 17, 262 72 Březnice. Informace: Jiřina Cibulková, +420 724 351 721.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: Učitel/ka, Přijmeme pracovníka/ci na pozici učitele 1. stupeň ZŠ odpovídající kvalifikaci., Zaměstnanecké výhody: závodní stravování, příspěvek na dovolenou, Nástup od 28.8.2018., Mzda: 26 000,- až 34 000,- Kč, Kontakt:Peštová Drahomíra Mgr., tel.: 318 877 224, e-mail: skola.jesenice@tiscali.cz, Místo výkonu práce:Základní škola a Mateřská škola Jesenice u Sedlčan, Jesenice č.p. 10.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola jesenice u sedlčan, 264 01 Sedlčany. Informace: Drahomíra Peštová, +420 318 877 224.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 25 000 Kč

Technici elektronici projektanti, konstruktéři Konstruktér/ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: konstruktér/ka, Požadujeme:, - ÚSO tech. zaměření, VŠ, - znalost čtení výkresové dokumentace, znalost technologie výroby a materiálů, - výhodou znalost IS Helios Orange, Solid Works, Náplň práce:, - vytváření výkresové dokumentace a 3D modelů výrobků, - zpracování návrhů testování výrobků, zlepšení jejich funkce, - spolupráce při vývoji změn konstrukce výrobků, zlepšování technologie výroby, Nabízíme:, - závodní stravování v místě pracoviště, , - 5 týdnů dovolené, , - náborový příspěvek 20.000,-Kč, , - příspěvek na dopravu., Nástup možný ihned., Kontakt:Vocásková Romana, tel.: 318 603 280, e-mail: romana.vocaskova@mesit.cz, Místo výkonu práce:MESIT air, a.s.,Čenkov č.p. 50. Pracoviště: Mesit air, a.s.,, 262 23 Jince. Informace: Romana Vocásková, +420 318 603 280.

Výroba - Ostatní strojírenští technici Servisní technici 25 000 Kč

Ostatní strojírenští technici Servisní technici pro ČR a Slovensko. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice:servisní technici pro ČR a Slovensko, Vaší každodenní náplní práce bude:, - Zákaznický servis a technická podpora zákazníků provozujících instalovaná zařízení Wheelabrator, DISA a Škoda v České republice a na Slovensku, - Opravy, inspekce a modernizace strojních zařízení, instalace nových zařízení a jejich uvedení do provozu, zaškolení personálu zákazníka, montážní práce na dílně, - Zpracování interních reportů a technických zpráv k provedeným servisním úkolům, - Práce v podnikovém informačním systému - aktualizace firemní databáze zákazníků, - Efektivní plánování služebních cest a dodržování BOZP, Na tuto pozici budete potřebovat:, - Technické vzdělání a strojírenské znalosti - strojní mechanika, pneumatika a hydraulika, - Čtení a orientace v technické výkresové dokumentaci a dobré technické komunikační dovednosti, - Řidičský průkaz skupiny "B" a svářečská zkouška podmínkou, - Ochota a chuť cestovat - pravidelné služební cesty, - Znalost AJ či NJ na základní úrovni výhodou, - Praxe na pozici servisního technika výhodou, Co Vám naše společnost nabízí ?, - Atraktivní mzdové ohodnocení a věrnostní odměny, - Motivující měsíční finanční bonus a placené přesčasy, - Týden dovolené navíc (5 týdnů dovolené), - Závodní stravování přímo v areálu společnosti, - Dostupnost MHD, hlídané parkoviště v areálu společnosti, - Výhodný mobilní tarif nejen pro Vás, ale také pro vaše rodinné příslušníky, - Možnost zajistit si kartu Multisport s příspěvkem zaměstnavatele, - Finanční příspěvky na penzijní/životní připojištění, sportovní či kulturní aktivity, firemní akce, večírky a další zajímavé benefity, V případě zájmu o volnou pracovní pozici nám zašlete Váš strukturovaný životopis. Pečlivě čteme každý zaslaný životopis a všem odpovídáme., Zasláním životopisu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů pro účel výběrového řízení na pracovní pozici, o kterou se ucházíte a pouze po dobu trvání výběrového řízení., Nástup od 1.8.2018. Mzda: 25 000,- Kč, Kontakt: Michaela Karlová Bc., tel.: 318 479 212 od 9:00 do 15:00 hod., e-mail: prace@wheelabratorgroup.com, Místo výkonu práce: ČR a Slovensko. Pracoviště: Wheelabrator czech s.r.o., Za Balonkou, č.p. 269, 261 01 Příbram 1. Informace: Karlová Michaela, +420 318 479 212.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okresní přebor Nová Ves pod Pleší - Milín 2:3 po penaltách.
9

Král letošního ročníku okresního přeboru na závěr uspěl v Nové Vsi pod Pleší

Ilustrační foto
5

Klíšťata netrápí lidi ve všech regionech stejně

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

Cestování vlakem podpoří stamiliony korun

Střední Čechy – Stamiliony, nad nimiž se nezasvěcenému málem zatají dech, podpoří osobní dopravu na železnici. Pro letošní rok se částka ve středních Čechách téměř blíží dvěma miliardám korun. Vyplynulo to z jednání středočeských radních, kteří v pondělí schvalovali rozpočtové opatření k zapojení účelové dotace ministerstva dopravy na úhradu prokazatelné ztráty ve veřejné drážní osobní dopravě v roce 2018. Přes kraj tak stát posílá Českým drahám téměř 503 milionů korun; přesně to dělá 502 692 251 Kč.

Březničtí baráčníci oslavili výročí spolu se zahraničními hosty

Březnice - Sdružená obec baráčníků Bozeň oslavila v sobotu 80. výročí svého založení. Na jejich oslavu pozvalo Město Březnice zástupce partnerského města Lindow a spolku Landfrauen z Banzendorfu z Braniborska a dále zástupce spřátelené obce Öreglak z Maďarska.

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT