O jaká představení konkrétně jde a kdy je mohou diváci „rozbalit“?

Upozornil bych na ten první - Černobílé písničky, který uvedeme již v úterý 9. ledna od 19.30 hodin. Jde o zábavný pořad věnovaný filmovým hvězdám a filmovým melodiím minulého století, který uvádí s vtipem sobě vlastním populární moderátor Aleš Cibulka. O hudební složku se postará vynikající kapela Blue Star Václava Marka. Osobně se na tento pořad hodně těším. Pozornost si jistě zaslouží i komedie Jakuba Zindulky s názvem Tchýně na zabití. Jde o druhé představení Dárkového balíčku a diváci se mohou těšit na výkony Lucie Zedníčkové, Dany Homolové, Martina Krause a Anny Kulované ve čtvrtek 18. ledna od 19.30 hodin. Ani na třetí dárek nemusí diváci dlouho čekat. V úterý 20. února pobaví publikum titul Kožíšek je jako Hron, v němž vystoupí známý kouzelník a bavič a imitátor Láďa Hron s ním bude také čarovat.

Zůstanou v sále ještě některá volná sedadla i po Vánocích, aby si lidé mohli „balíček“ koupit?

Martin Severa, ředitel sedlčanského kulturního domu nabídl čtenářům ochutnávku některých kulturních pořadů.Koncem prosince končí prodej výhodného Dárkového balíčku a budou v prodeji vstupenky na jednotlivé pořady, z kterých se skládá. Vánoční nabídka kulturního domu obsahuje kromě toho tři dárkové poukazy na další atraktivní akce, o které je velký zájem. Josef Vojtek, sólista skupiny Kabát, se představí ve středu 24. ledna v unikátním spojení dívčího smyčcového tria Inflagranti s doprovodnou rockovou kapelou. Tento beze sporu zajímavý koncert má název Live At Brodway. Posluchače televize Šlágr potěšíme 15. února a samostatný třetí poukaz jsme vystavili na datum 27. února a na koncert skupiny Nezmaři. Všechny zmiňované pořady začínají standardně v 19.30 hodin. 

Štefan Margita a Marta Kubišová zazářili v divadelním sále v roce 2017. Upozorníte alespoň na nějakou lahůdku roku 2018?

Zmínil bych jich několik, které v našich podmínkách nejsou zcela běžné. Sukovy Sedlčany 2018 zahájíme 15. března operetou J. Strausse Netopýr. Za zmínku jistě stojí vystoupení Ústřední hudby AČR v dubnu 2018, dále květnový koncert skupiny Čechomor a na září máme připraven vzácný koncert české pěvecké hvězdy Evy Urbanové za doprovodu výborného Moravského klavírního tria.

Přidáte ochutnávku nějaké výstavy?

Výstav máme naplánováno několik, vybral bych alespoň dvě z nich. Svá díla představí od 6. ledna Karolína Straková - autorka, která se věnuje tvorbě velice zajímavé a myslím, že poměrně neznámé technice nazvané „enkaustika“. V pořadí druhá výstava bude věnována mládeži – konkrétně žákům 2. ZŠ Propojení v Sedlčanech.