„Festivalu se účastníme od jeho založení. Hned při první příležitosti jsme se přihlásili. Program je u nás rozdělen na dvě muzejní noci. Jedna se uskuteční v areálu dolu Anna a druhá v Památníku Vojna 
v Lešeticích. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení a také hudební doprovod," řekl ředitel muzea Josef Velfl.

Absolutní novinku uvidí návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit důl Anna. Čekají tam na ně sochy horníků a permoníků v životní velikosti, kteří jsou nasvíceni loučemi.

Dalším účastníkem příbramské zastávky festivalu je Svatá Hora. Ta se lidem zpřístupní v nočních hodinách 
1. června.

Kromě Příbrami se do projektu zapojila i další města z regionu. Na noční prohlídku kostela nebo muzea můžete přijít do Nového Knína, Březnice, Hluboše, Prostřední Lhoty u Nového Knína, Rožmitálu, Sedlčan, Staré Huti, Vysoké u Příbrami a také Vysokého Chlumce.

V Rožmitále čeká na zájemce 2. června Starorožmitálská hospoda s muzikou a tancem, komentované prohlídky expozice, výtvarná dílna.
Fenomén muzejních nocí zasáhl naší republiku před několika lety a patří k atraktivním způsobům prezentace kulturních památek. Kromě klasických expozic navštěvují lidé v tomto termínu také nové expozice a užívají si doprovodného programu.

Doprovodný program v hornickém muzeu 19. května:

16:00 – ProVokaceFolk (folková kapela Příbram)

17:30 Kouzlo na draka (Divadélko za vodou Čenkov)

19:15 ProVokaceFolk

20:30 Kouzlo na draka (Divadélko za vodou Čenkov)

22:30 ProVokaceFolk

Běžné prohlídky z důvodu přípravy muzejní noci budou ukončeny v 15 hodin. Zvýhodněné vstupné je 5 korun. Občerstvení je zajištěno. Vše bude pod střechou, proto by ani nepřízeň počasí neměla být překážkou.