Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádají regionální Deníky, se stala tradicí a na některých místech Příbramska se do ní zapojují obce, organizace a různá sdružení už od počátku. Letos tedy již poosmé.

Při loňském sedmém ročníku si vánoční koledy společně s Deníkem zazpívali lidé na více než osmi stovkách míst po celém Česku a také v zahraničí. Letos se počítá s tím, že loňský počet bude překonán. Zájemci se totiž ve velké míře přihlašují na ceskozpivakoledy.cz často na poslední chvíli. A do startu zbývá ještě několik dnů.

Koledy zazní na náměstích, na návsích, v kostelích, ve školách a na mnoha dalších různých místech. Zpěv vánočních koled spojí nejen Česko, zpívat se bude i v zahraničí. Přihlásili se lidé z německého Mnichova, italského Říma i řeckých Athén.

Na Příbramsku se letos zatím přihlásily tři obce Obecnice, Hvožďany, respektive osada Vacíkov a Chotilsko. Asi nejvíc zpěváků bude právě v Obecnici. „Čekáme minimálně okolo 40 lidí, ale je to otevřené, takže přesné číslo se dozvíme až přímo na místě,“ říká Kristýna Strmisková z obecnické knihovny, která se na akci spolupodílí společně s obcí.

Ve Vacíkově se lidé sejdou na návsi u kapličky a v Chotilsku zazní koledy v místním muzeu. Pokud si budete chtít zazpívat se svými přáteli, známými nebo budete u vás chtít tuto akci uspořádat, přihlašte se ZDE.

Česko zpívá koledy.