Ten ve všední dny je stále ve fázi příprav, to znamená, že každý jednotlivec, skupina či zájmové uskupení se může ještě přihlásit, a veřejnosti svým vystoupením zpříjemnit předvánoční dobu. Jednotlivé spolky se mohou přihlásit a zjistit bližší informace do 4. prosince na odboru kultury v budově Zámečku-Ernestina.

Na bronzový i stříbrný adventní víkend pak město připravilo kulturní program v prostoru náměstí 17. listopadu. To bude i letos místem, kam děti mohou zanést dopis do Ježíškovy schránky a kde bude připravená i Ježíškova dílna.

„V rámci hudebních vystoupení se veřejnost může těšit například o víkendu 8. a 9. prosince na hudební vystoupení Leony Machálkové, Yvetty Blanarovičové či Saxany alias Petry Černocké. Stříbrný víkend pak nabídne koncert Magdy Malé, Milana Drobného a kapelu Buty,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Naopak v Dobříši se adventní trhy ponesou v lehce šlechtickém duchu. Nad nimi totiž převzala záštitu Livia Colloredo-Mannsfeld z dobříšského zámku. Tam letos chystají opravdu bohatý adventní program. V plánu jsou trhy včetně několika adventních a vánočních koncertů vážné hudby, jejichž sérii uzavře dvakrát za sebou uvedená Vánoční mše Jakuba Jana Ryby 22. prosince.

„V sobotu 8. prosince chystáme Vánoční trh na nádvoří zámku pod záštitou paní Livie Colloredo-Mannsfeldové. Paní Livia se určitě na trzích objeví. Společně se těmto přípravám věnujeme průběžně od léta,“ uvedla vedoucí návštěvního centra Tereza Vyhlasová, která na přípravě trhů spolupracuje s Kateřinou Doušovou.

Návštěvníci si budou moci koupit vánoční dárky a dekorace, jako jsou věnce nebo svíce, bytové a textilní dekorace, keramiku, med a včelařské výrobky, svíčky. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením. Pro zahřátí budou k dispozici nápoje jako čaj, svařené víno či káva. Dále se příchozí mohou těšit na dobroty v podobě trdelníků, uzenin či ryb. K tomu všemu budou vyhrávat koledy a v nabídce dne budou i vánoční prohlídky zámku.